Upewniające porady w sprawie kupna podzespołów .. >destroy

Możliwe, że dzisiaj będe już zamawiał nowego procka, płytę oraz dysk twardy.

Nie chcę sprzętu za 5tysiaków czy jakiegoś tam, lecz na P4 już nie da rady pracować. Więc wybrałem tak :stuck_out_tongue:

WD 320 GB, 16 MB, SATA II - WD3200AAKS 194 zł

GIGABYTE GA-P31-DS3L - P31, DDR 2, PCI-Ex, S-775 192 zł

INTEL PENTIUM DUAL CORE E2160 - 1.80 GHz BOX 184 zł

___

570zł

Niby jestem przekonany ale jakoś lepiej żeby ktoś potwierdził. Oczywiście z OC się pobawię , po wcześniejszym czytaniu poradników itd.

Co do reszty podzespołów

Zasilacz Amacrox 450PNF (starczy na pewno, niedługo zmienię na OCZ StealthXStream, ale jak uporządkuję narazie to)

Karta graficzna 7600GS (raczej wymiana na wakacje :P)

Pamięć RAM Patriot 667MHZ DDR2 2Gb (najzwyklejsze z radiatorkami pamięci ale narazie z nimi popracuje, lecz wymiana także w najbliższym czasie będzie)

Napęd NEC ND 3551A , lipa totalna do wymiany niedługo :stuck_out_tongue:

Co do kupna zastanawiałem się nad zmianą obudowy , ponieważ mam jakiegoś starocia. Oczywiście jak najtaniej a jak najlepiej więc wybrałem:

Obudowa COOLER MASTER ELITE RC-331 - bez zasilacza, czarna 119zł

Tylko tak, czy tam będzie jeden jakiś wiatraczek ? Jak jest z przepływem i grubością? Czy coś wydajniejszego w tej cenie się da ?

I jakie zainstalować tam wiatraczki 120x120? Może Acutake ? Jak z głośnością ? Chcę mieć teraz cichszego kompa.

Narazie pojadę na Box’ie Intelowskim. Jak u niego z szumem ?

Oczywiście kmpa sam złożę.

Aha pasta, jest jakaś dołączona czy kupić od razu lepiej Arctic Silver 5 ?

No to tyle… co 50 głów to nie jedna :mrgreen:

Arctic Silver 5

COOLER MASTER ELITE RC-331 lub Obudowa Sharkoon Rebel 9 Economy Black za 150 zł

Acutake 120mm jak za głośne to kontroler obrotów za marne 9 zł.

Abit IP 35 zdaje się że w ulubiony.pl jest za 250 zł

dysk będzie pewnie droższy ale na rynek wchodzi Seagate 320Gb 7200.11

nie masz tyle kasy zaczekaj, nie kupuj półśrodków bo doświadczenie mówi że półśrodki zostają na lata.

Półśrodków :?:

Przecież te części z tego co ja się “znam” (bo może się nie znam) są OK. Wiadomo reszta podzespołów (karta/pamięci) słabsze, ale co do karty nie jestem wymagający, a pamięci na 2tygodnie przejściowo aż nie uporządkuję finansów.

Co do płyty. Czy jest sens dopłacać :?:

jakoś mi się nie widzi.

półśrodki chodziło mi o płytę, tak warto dopłacić.

płyta to podstawa! !!

Za dużo konkretów to Wy nie podajecie czemu mam dopłacać do innych płyt, jeżeli ta jest dobra. Założyłem temat po to żeby jak ktoś coś doradzał dawał mocne argumenty.Wiele osób ma DC + P31 i nie słyszałem o problemach ale wiele czytałem o tej płycię. penryny także podobno obsługuje więc nie jest źle.

Proszę o mocne argumentowanie swoich poglądów i wypowiedzi.

Obsługuje. Obejdzie się bez aktualizacji biosu,

co w przypadku Abita jest nieuniknione.

Destroy moją opinię znasz nt. tego niby “polproduktu” :stuck_out_tongue: Jedyna wady tej plyty dla mnie to obsluga RAM tylko w 2 gniazdach (dwustronne), ale nie zmienia to faktu, ze moge tam sobie wlozyc 4gb :stuck_out_tongue: O/C swietne, procek normalnie chodzi na 3ghz, pamieci tez ladnie da sie ustawic, sporo dzielnikow, duzo funkcji napiec (dla mniej obeznanych mozna dac na auto;] ). Jednym slowem za te niecale 2 stowki nie znajdziesz nic lepszego, a zauwazalnie lepsza plytka od tej to chyba dopiero foxconn p35-s za ponad 300zl. Masz kase i potrzeba ci CF na plycie doplac 100zl, nie masz wybor oczywisty.

PS. Moj egzemplarz robi FSB 400mhz, ale po kilku minutahc restart. Moze za male VCore daje (1.375V) lub po prostu procek nie wyrabia.

pewnie za małe… jeśli nic nie da to procek nie wyrabia…

No i w końcu konkrety ja sam nie widzę żadnych wad w tej płycie.

A to że jest tania nie oznacza szajs.

Jakie wiatraczki do obudowy polecacie … tylko z tych tańszych :stuck_out_tongue: I pastę kupić raczej nie ?

Paste AS5

I do tej obudowy o ile się nie mylę możesz włożyć 2x 120mm,

to kup Acutake.

Dysk twardy bierz WD 320GB WD3200AAKS-00 B3 A0 na jednym talerzu lub poczekaj na Seagate Barracuda 320GB z serii 7200.11.

Foxconn P35-S ma Raid a Gigabyte GA-P31-DS3L nie ma Raidu, więc jeśli chce łączyć dyski w Raidzie to wtedy niech dopłaci do lepszej płyty.

Crossfire jest słaby na tym Foxie, jedno PCI-E pracuje na 16x a drugie PCI-E na 4x więc jedna karta graficzna będzie wolniejsza od drugiej.

Raczej RAID nie będzie mi potrzebny… co do CF tak jak mówisz raczej nie najlepsze rozwiązanie. Więc moim zdaniem nie warto dopłacać. No chyba, że chcemy wziąć E8XXX i ostro kręcić no to żeby osiągnąć wyższe FSB lepiej byłoby dopłacić.

Co do dysku słyszałem, że ta nowa rewizja ma strasznie duży czas dostępu :?: Jak jest na prawdę :?:

Może rzeczywiście warto poczekać do Seagate 11 wersji 320Gb, bo dysk mam swój … Seagate 250Gb i jakby nie patrząc nie spieszy się chociaż denerwuje mnie “skrobanie”. Tylko jak będzie z cenami ?

ja bym poczekał na SG 320 7200.11

kup dobre, głośne chłodzenie do procka… nie będzie “skrobania” :smiley:

Nowa rewizja ma taki sam czas dostępu jak w starej rewizji, nowa rewizja jest szybsza od starej.

i cichsza…

tylko jak odróżnić rewizję pierwszą od drugiej?

To może jednak nie czekać na dyski Seagate :?:

tylko właśnie jaką ja mogę mieć pewność że w sklepie dadzą mi akurat tą rewizję dysków.

Musisz sie spytac jakiegos obeznanego sprzedawcy zanim kupisz. Inaczej chyba nie ma mozliwosci sprawdzenia rewizji albo jak wiesz jak je odroznic to sam to zrobisz w sklepie :stuck_out_tongue:

Stara rewizja na 2 talerzach ma oznaczenie WD3200AAKS-00 VY A0, nowa rewizja na 1 talerzu ma oznaczenie WD3200AAKS-00 B3 A0

Tak jak pisze Alinek trzeba spytać sprzedawce o to czy mają w sklepie dysk z nowej rewizji i wtedy poprosić o nową rewizje aby sprzedali.

On ma większy czas dostępu od WD 320GB WD3200AAKS-00B3A0 bo 18 ms :frowning: a ten WD to nie wiadomo ile ma czy 16.2 ms czy 8.9 ms na jednych stronach piszą 16.2 na innych 8.9.

Seagate Barracuda 7200.11 320GB już dostępny

http://www.apollo.pl/store/show_detail/43650

Co myślicie o dysku Samsung SpinPoint F1 ??

http://www.znak.pl/index.php?cid=69&sci … 20+HD322HJ

Podobno szybki jest