Upewniające porady w sprawie kupna podzespołów .. >destroy

ja bym bez wachania wziął tego Seagate, jakoś mnie nie przekonują samsungi czy WD. :-k

ja bym bez wachania wziął tego Seagate, jakoś mnie nie przekonują samsungi czy WD. :-k

destroy , jaki masz swój dysk? jeżeli na SATA, to wziąłbym drugi taki sam, kupił płytę z RAID 0/Matrix i spiął je ze sobą, a jeżeli brałbyś nowy dysk, to polecam coś od Maxtora, masz to co w Seagacie za mniejszą cenę

Stary dysk

Seagate ST3250620AS 250GB sATA II 16MB

Nie chcę go zostawić bo jest straszliwie głośny :confused:

Nad tym dyskiem muszę się zastanowić, poczytać na różnych forach, bo jednak nie taki jednoznaczny wybór.

To weź Foxa P35, dokup drugi taki dysk jak twój i kup maty wygłuszające

Ale pisal juz wczesniej, ze nie interesuje go RAID, ani CF (ktore i tak jest slabe na tym foxconnie), ale zalezy mu na O/C, do ktorego swietnie sprawdza sie ten gigus, a za zaoszczedzone pieniadze z plyty (ponad 100zl) moze doplacic do dysku, obudowy, chlodzenia czegokolwiek, a roznicy w wydajnoscoi praktycznie nie zauwazy ;]

Tak jakbym postawił na to co mówisz kozunio12 , to musiałbym dopłacić:

  • za płytę główną

  • za drugi dysk

  • za maty wygłuszające

A i tak pewno nie byłbym zadowolony :stuck_out_tongue:

Dokładnie.

Jeszcze jedna sprawa, nie wiem jak to sie ma w nowszych dyskach firmy WD, ale moj WDC 1600AAJS caly czas “klekocze”, ale to normalne w tym modelu, mi to jakos nie przeszkadza. Posiadam jeszcze do tego juz ponad 4-letni dysk Seagate Barracuda ST340014A, ktory nigdy nie wydal z siebie nawet dzwieku, a wg stronki speedfan’a jest to najcichszy dysk twardy (nie wiem jakie byly kryteria, mam na mysli: sata/ata, jedno/dwutalerzowe itp.), wiec na twoim miejscu kupilbym Seagate.

jeszcze odświeżę …

Przemyślałem wszystko i tak będę kupował:

Płyta główna - jednak wezmę chyba GIGABYTE GA P35 DS3L … osiągi ma fajne na przyszłe wymiany np. na penryna procka. Tylko nie wiem czy obsługuje RAID. I tak w ogóle to nie wiem jak jest w porównaniu do wersji DS3R , różnice :confused: Ale i tak chyba warto dorzucić te 40zł.

procek - E2160 (tutaj bez zmian)

Obudowa - Coolermaster Elite 331 (także bz)

Dysk - WD2500AAKS … to tak muszę się dowiedzieć czy na tej DS3L występuje RAID , jeśli tak to wezmę 250Gb za 160zł , po jakimś czasie kupiło by sie drugi taki i wtedy to by chyba odleciało :stuck_out_tongue:

Ktoś ma ten dysk , jak z głośnością , bo osiągi to widzę po testach ale słyszeć nie słyszę :stuck_out_tongue:

I jakby ktoś miał Info o RAID na tej płytce.

Raczej ma :stuck_out_tongue: http://www.sirius.pl/komputery/towar_ce … -DS3L.html

luknij ;]