Upgrade BIOSu Epox EP-8RDA+ Pro

Witam!

Mam pewien problem. Płyta główna jest już dosyć stara i nie obsługuje bootowania z USB. Czy po aktualizacji BIOSu jest szansa, że ta funkcja się pojawi? Może miał ktoś taką płytę i aktualizował BIOS? Moja aktualna wersja to: “BIOS Version 07/16/2004 For nForce2-MCP2S Chipset”.

Drugie pytanie to w jaki sposób najlepiej aktualizować BIOS? Sposób z dyskietką nie bardzo mi się podoba bo wiadomo jak to z dyskietkami, ciężko czasem odczytuje dane co podczas aktualizacji BIOSu może mieć bardzo złe skutki. W pakiecie Hiren’s BootCD jest program UniFlash 1.40. Czy można go uruchomić z płyty i w ten sposób zaktualizować BIOS?

pozdrawiam

Większośc Epoxów ma flashera "zaszytego" w biosie, wystarcza odpalać go kombinacją klawiszy (przy starcie). Czego boisz się przy dyskietce? Ja flashowałem z tejże i z sukcesem. Upewnij się wpierw ze dyskietka nie ma bad sektorów, a po nagraniu biosu sprawdź czy nie zawiera błędów. Flasher wpierw zczytuje dane a dopiero po sprawdzeniu że suma kontrolna pliku się zgadza przystępuje do zapisu. Co do zmian w biosie musisz zapoznać z z change logiem, zobacz na stronie EPOXa, bo wiem ze podawali każde zmiany w kolejnych biosach.

http://epox.com/USA/product.asp?ID=EP-8RDA3plus

Nie wiem czy to ten model, więc sobie porównaj bo straciłeś w nazwie płyty cyfrę.

Moja płyta to ta: http://epox.com/USA/product.asp?ID=EP-8RDA3IPRO

W changelogu niestety nie ma żadnej informacji o bootowaniu z USB więc raczej nic z tego. Są tylko poprawki kilki błędów i jakieś inne drobiazgi.

thx za odpowiedź