Upgrade do Win10 na kompie z lic Win7pro/10pro

witam,

 

Mam pytanie w kwestii technicznej aktualizacji do Windows 10. Zakupiłem do firmy Klienta 2 komputery firmówki (Lenovo S510, jeśli to ma znaczenie). Oba z licencjami na Win7pro/Win10pro. Na obu zainstalowany standardowo Windows 7 pro + sterowniki, etc. I teraz moje pytanie:

  • czy, jeśli w przyszłości będę chciał zrobić upgrade do 10pro to będzie to można wykonać w ten sam sposób i bez utraty danych tak, jak było to do 31 lipca 2016? poprzez narzędzie do aktualizacji do Windows 10 (Win10-MediaCreationTool.exe)?

Czy raczej trzeba będzie od nowa stawiać system Win10pro + sterowniki i aplikacje?

 

Oczywiście w kontekście dzisiejszych informacji, bo kto wie co MS wymyśli za lat kilka… Zakładam, że licencyjnie nie jest to żaden problem skoro oba kompy zakupiono z licencją na Windows 10/7 pro.

Uruchamiasz nośnik instalacyjny Windowsa i masz opcję aktualizacji albo czystej instalacji.

czyli, doprecyzowując, podobnie jak było to z “darmową” aktualizacją - na działającym systemie uruchamiam płytkę (jeśli jest) z Win10 i powinna być funkcja aktualizacji, z zachowaniem danych i programów.

Muszę w takim razie popytać czy/jakie z tymi komputerami otrzymali płyty instalacyjne.

 

dzięki i pozdrawiam,

Płytę możesz wypalić za pomocą Media Creation Tool lub za jego pomocą zaktualizować system.