Upgrade grafiki w 4-letnim kompie

EDIT PO ZAKUPIE (może ktoś szukając się natknie)

Odnoszę wrażenie, że HD7770 jest jednak trochę na wyrost. “Poci się” procesor, RAM też cały zajęty, Planetside 2 chodzi na niskich detalach w 1680x1050, przy dużych bitwach potrafi ostro przyciąć i nie jest za bardzo komfortowo, chociaż nie wiem jak byłoby bez tej karty, tzn. nie mam jak sprawdzić w jakim stopniu jest używana i czy przy słabszej karcie efekty byłyby podobne, czy gorsze.

Witam, postanowiłem podrasować grafikę, bo nie idzie już w nic nowego pograć.

Aktualny zestaw:

  • Intel Core2 Duo E7500 2.93 GHz

  • Gigabyte EP31-DS3L

  • 4GB RAM

  • Radeon HD4550 Gigabyte 512MB DDR3

  • 400W Corsair CMPSU-400CXEU

Byłoby miło, gdyby Planetside 2 mi chodził w miarę płynnie. Myślałem o HD7770, ale nie wiem czy to nie za mocna grafa do reszty konfiguracji? Prądu powinno wystarczyć, PSU Calculator wskazał mi aktualny “recommended” na 220W a po zmianie byłoby 282W (czyli wciąż daleko do 400W), tylko jeśli potem wąskim gardłem będzie procek, to wolę, żeby komponenty były zrównoważone (no i szkoda kasy na coś, co będzie siedziało i się nudziło). Bo jeśli nie 7770 to co w zamian? HD7750? Czy może coś ze stajni Nvidii?

Z góry dzięki za podpowiedzi!

Pozdrawiam!

HD 7770 możesz spokojnie brać. jest to najlepszy stosunek ceny do jakości, mocniejsze używane karty mogą spalić zasilacz więc nie ma sensu bardziej kombinować. twój procek wystarczy więc na jakiś czas będziesz miał spokój. nie ma sensu kupować mocniejszego proca bo lepiej jest sprzedać proca+płytę+ram, dołożyć trochę grosza i kupić coś nowego…

jak masz kase to bierz hd7770 zawsze ci możę może przydać np do nowego komputera;]

tak jak napisał kolega wyżej karta się opłaca w stosunku wydajnośći do ceny wiec warto wziąść jak masz kase:D

No właśnie raczej jej nie będę przenosić do nowego kompa, tylko kupię nowy zestaw, ale to dopiero za 3 - 4 lata jak ten konfig będzie kwiczeć bezsilnie - stąd moje wątpliwości, czy 7770 to nie za mocna opcja. Kasę mam odłożoną, ale bez sensu wydawać nie chcę :wink: A powiedzcie, kupno używanej jest ok, czy lepiej nie ryzykować? Domyślam się, że chłodzenie może być sponiewierane, ale pewnie cena używanej + nowy wentyl będzie i tak tańszym wariantem niż całkowicie nowa.

można kombinować aby zaoszczędzić, efektem tego mogą być zszargane nerwy bo można trafić na przegrzany model i wymiana pasty może nie pomóc a karta padnie po 2 tyg rozruchowych i kasa stracona. wymienisz pasę i gwarancja też znika, bo przecież gostek sprzedał ci sprawną kartę a ty mu chcesz oddać jakąś strzaskaną… lepiej wydać trochę więcej i spać spokojnie. jak bardzo chcesz zaoszczędzić to kup HD6670 - wolał bym HD 7770…

30A na linii +12V :!:

Spokojnie można włożyć dowolną kartę o TDP do 150W, a nawet więcej gdy cpu jest energooszczędny.

To w jaki sposób będą obciążone zależy od konkretnej aplikacji, tzn nie w każdej grze karta będzie się nudzić.

sadaj72 do podobnego sprzętu (E6300) znajomy wsadził GTX 260 i dokładnie ten sam zasilacz z mocną linią nie wytrzymał. było to jakiś czas temu, zasilacz był nowy na gwarancji, teraz jej brak. komp na pewno będzie używany do gier więc patrz na max TDP. nawet jeśli wytrzyma HD 5850, to bedzie się przegrzewał i to doprowadzi do spalenia…