Upgrade karty graficznej - czy warto?

Witam!

Przychodzę do was z takim być może standardowym pytaniem, jednak wujek google nie pomaga w stopniu dostatecznym.

Mój PC na chwilę obecną składa się z:

Intel Core2 Duo E4500 @ 2,2Ghz

2GB RAM DDR2

GeForce 8500GT

PC już swoje latka ma, jednak zastanawiam się ostatnio, czy wymiana karty graficznej da jakieś znaczące rezultaty? Komputer głównie używany do gier MMORPG.

Moje oko przykuła karta BFG GeForce 8800 GTS 512MB 256bit OC. Pozbierała bardzo dobre opinie, a że najmłodsza też już nie jest wydaje się dość korzystna cenowo.

Bardzo będę wdzięczny za wasze rady.

Da różnicę i to sporą, 8800 a 8500 to jak niebo a ziemia :stuck_out_tongue:

Tyle że do najnowszych gier 8800 i C2D to trochę za mało, ale w większość starszych tytułów (2009 i wcześniej) pograsz płynnie,

I jeszcze taka drobna uwaga: GF8800 jest dość prądożerny wymaga markowego zasilacza o mocy przynajmniej 400W, podłączanie tego do

iboxów, tracerów, itd może się skończyć uszkodzeniem zasilacza, a w najgorszym wypadku komputera.

No niestety, sprawdziłem zasilacz i mam: 350W FORCE firmy o dumnie brzmiącej nazwie TAKE ME. Budzi zaufanie, nie ma co.

Dziekuję za odpowiedź sadaju72 :wink:

Jakieś sugestie jak przedłużyć życie tego PC’ta?

Tak,powolna wymiana części lub zakup całościowy i składanie.Każdego to czeka.Powodzenia

Czyli kaszana.Dokładnie markowy zasilacz to podstawa,jak zaczniesz to pomału wymienisz wszystko.Pozdrawiam

Witam,zrobisz lepiej jak weźmiesz radeona 4850 niż 8800. Miałem BFG 8800gts 512mb i moge powiedzieć że sprawowała się dobrze ale później ją sprzedałem i kupiłem 4850 1gb za tą samą cene a zyskałem troche na wydajności no i 4850 ciągnie mniej prądu i ma nowszy proces technologiczny a więc mniej się grzeje i pobiera mniej prądu ale w pierwszej kolejności jest zasilacz :wink: do 100zł mozesz kupić markowego używanego CHIEFTEC GPS 450wat który w 100procentach spełnia swoje zadanie(mam takiego) http://allegro.pl/chieftec-gps-450aa-10 … 70916.html Takie jest moje skromne zdanie na ten temat:)