Upgrade kompa s.939 do AM2 opłacalny w tej sytuacji?

Mam zestaw taki jak w podpisie. Na początku przyszłego roku mam zamiar zwiększyć wydajność tego zestawu między innymi przez zwiększenie ilości pamięci RAM do 2GB (trzeba myśleć przyszłościowo :slight_smile: ). I tu nasuwa się moje pytanie… czy opłaca mi się dalej inwestować w platformę s. 939 i stare pamięci DDR (dokupić drugi gigabajt za ok. 450zl na dzien dzisiejszy, ale liczę ze w styczniu/lutym troche spadnie cena, zainstalowany gigabajt pamięci kupiłem za zaledwie 330zł) czy może przerzucić się na bardziej przyszłościowy socket AM2 i zbierać kasę już na wymianę płyty, procka i pamięci? ale to by oczywiście kosztowało o wiele więcej (jakieś 1500zł z procesorem 3000+ i odrazu 2GB pamięci DDR2). Czy taki zabieg jest w ogóle opłacalny?

drugie moje pytanie to czy gdybym zakupił zasilacz pokroju Tagana 430W, czy ów zasilacz by dał radę takiemu zestawowi jak w moim podpisie? dodatkowo mam jeszcze drugi dysk twardy Seagate’a 80GB ATA i nagrywarkę CD-RW od LG których nie wymieniłem w podpisie. W planie mam też zamiat wymianę procka na dwurdzeniowy gdybym został przy s. 939 i nową kartę graficzną, prawdopodobnie Radeon X1950 Pro. Czy taka moc zasilacza by na to wystarczyła?

Nie potrzeba przeisadki na AM2. Różnica wydajności jest niezauważalna. Dokup RAM i będzie ok (jedyny minus 939. to taki że DDR1 stały się droższe niż DDR2 :-x ).

Zasilacz będzie ok. Możesz pomysleć też na Szefem, Topowerem, Anteckiem etc.