Upgrade kompa - zmiana grafiki i procesora

I w związku z tym poborem muszę zasilacz zmienić??

Zależy co w tej chwili masz, i czego chcesz do komputera dołożyć. Napisałem tak tylko, żeby Cię uświadomić, zmiana zasilacza nie musi być konieczna. Tak tylko zasugerowałem, bo znajomy kupił kartę 3870x2 i posiada Tagana 400W, który nie wystarcza i komp w stresie się restartuje.

No teraz mam zasilacz ModeCom Feel 400W chyba przy zestawie C2D E6750, GF8800GT, 4GB RAM, P5k i 500GB HDD i czasem jak gram to się grafa zawiesza i komp się resetuje.

Może to być wina zasilacza??

Tak, bo seria Feel to niezbyt dobre zasilacze. Wymień coś pokroju Corsair450W/OCZ500W/Seasonic . Powiedz dokładnie ile masz teraz pieniędzy i co chciałbyś wymienić. Komputer może się zawieszać, ponieważ karta graficzna może mieć za mało dostarczanej mocy od zasilacza ( uroki Feel’a )

Jeśli byś do tego zasilacza (feel) dołożył GTX285,280 to moim zdaniem albo byś coś spalił, albo by w ogóle nie wstawał komputer.

No to w takim razie muszę najpierw zasilacz wymienić. Ile trzeba dać za jakiś dobry zasilacz?

Jeżeli chodzi o zmianę podzespołów na lepsze to tak przyszłościowo pytałem. Na razie nie mam na tyle kasy, żeby kupić coś rzeczywiście lepszego ;D

Na początku pewnie zmienię procesor, ale Quady Intela trochę drogie są :smiley:

TobiaszzsaiboT podał ci modele przecież.

Tak trudno wpisać w przeglądarce http://www.allegro.pl i przekopiować nazwy??

Witam!

Tak czytam ten temat i widzę, że autora trzeba najpierw uświadomić w pewnych sprawach…

Masz gniazda procesora dla INTEL i AMD - do tych podstawek masz procesory Intel’a i procesory AMD - działają na podstawkach zgodnie z producentem, więc pytanie czy AMD pójdzie na Intelu nie jest na miejscu - fizycznie nie włożysz innego procesora do podstawki, jak tylko taki, który do niej pasuje.

Następnie masz karty graficzne z chipsetem nVidia i AMD - SLI jest dla kart nVidia, a CrossFire dla kart AMD (są inne możliwości, ale to już bardziej skomplikowane i dla Twojej wiadomości zbędne).

W Twoim przypadku masz podstawkę Intel’a LGA775 i kartę nVidii, więc co najwyżej możesz skorzystać z SLI. Oczywiście możesz kupić jakąś kartę Radeon i używać jej jako pojedynczej karty (nie w CF).

Co do zasilacza - bezwzględna wymiana - dziwię Ci się, że ryzykujesz nadal swój sprzęt używając tego Feel’a.

Co masz zrobic i co kupić, to już Ci koledzy doradzili.

Wielkie dzięki za rade. Skoro aż taki zły ten zasilacz to już zamawiam nowy :smiley:

Powiedz tylko jaki zamawiasz, żebyś nie wszedł w jeszcze większe bagno.

Myślałem o jakimś zasilaczu, który podałeś parę postów wyżej, tzn. “Corsair450W/OCZ500W/Seasonic”.

Najlepiej kup OCZ.

Wspiera crossfire, ale niestety tylko 16/4x a takie znacznie traci na wydajności przy kartach o przyzwoitej wydajności typu 38x0 i wyżej.

Zakładając że sli byłoby możliwe to po pierwsze 1gb pamięci nie jest 8800gt potrzebny do szczęścia, a po drugie wyszłoby to za drogo zakładając zakup nowych kart, gdyby tanio dorwał dobre używane modele to możnaby się zastanowić, ale trzeba pamiętać że wydajność w grach nie rośnie w tedy 2x, narzut zasobów koniecznych do synchronizacji i rozdzielania pracy między kartami jest znaczny.

Tak jak wcześniej wspomniano - do tej płyty jedna karta, wydajnościowo w górę: 3870 -> 8800gt -> hd4830 ->hd4850 i dalej już za szybko ceny rosną względem oferowanego wzrostu wydajności. No i oczywiście warto pamiętać że 8800gt = 9800gt = gts240 (najwyżej jakieś mało znaczące różnice w taktowaniu).