Upgrade komputera, czy nowy?:>

Hiho

Mam do dyspozycji z 1,000PLN które chcę przeznaczyć na nowy sprzęt, taki aby to Crysis mi sie nie ciął na ładnych detalkach:P

Posiadam:

-Płyta główna GA K8N Pro (obudowe mam taką, że pod tą płyte pasuje;p żadnego chłodzenia wbudowanego to ona nie ma, zawsze z jednej strony mam ją otwartą)

-Zasilacz… Nie moge rozkrecic prawe strony obudowy, zaciela sie, wiec nazwy nie podam XD, ale na nim chodzi radeon 9600 pro, DvD Rom, 3 kosci ram po 512 ddr1 wiec mysle ze z 350 ma

Wiec moje pytanie teraz brzmi : Czy za taką il0ść kasy jaka dysponuje, jestem w stanie w sklepie proline.pl zakupic coś takiego:

(jezeli to mozliwe, to bez zmany obudowy, plyty zy nawet zasilacza)

z 2gb ddr2, jakis fajny intelek dual 2.0 i jakąś karte ciekawą ? Czy może potrzebuje coś wiecej ?

Pozdrawiam ;d

Po sprzedaniu będzie ok. 1300-1500zł.

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 249 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5QL Pro - 269 zł

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ - 90 zł

Karta Graficzna : Palit Radeon HD4850 512MB - 439 zł

Zasilacz: Pentagram PSF-460-P12S - 140 zł

HDD : WD 320GB 16MB Cache AAKS - 159 zł

Napęd : Samsung SH-S202J - 69 zł


Razem : 1519 zł

Wszystko w esc.pl

Ram może być Patriot, napęd Pioneer 216D, ale jest trochę głośny. Dysk do wyboru jescze Samsung F1, reszta jest optymalna.

Pozdro,

methyl ten zestaw z twoimi poprawkami kosztuje 1748 zł bez tych poprawek 1687 zł.

wywalić karakorum pastę, jak nie kręci to może żyć z boxowym chłodzeniem

No dysk to ja maaam oczywiscie, glownie chce sie skupic na nowej plycie, ramach karcie i procku, a co sie z tym je, pewnie nowej obudowie i zasilaczu, to prawda ze potrzebowac bede jakies wodne chlodzenia czy cos?

Procesor: Intel Pentium Dual Core E5200 - 261 zł

Płyta Główna: Gigabyte EP31-DS3L - 209 zł

RAM: Patriot LLK 2x1GB 800MHz CL4 - 130 zł

Karta Graficzna: Gigabyte Radeon HD4850 512MB Zalman - 557 zł

Zasilacz: Corsair CMPSU-450VXEU 450W - 238 zł

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-216D - 78 zł chyba że chcesz wsiąść nagrywarkę z obecnego kompa to można ją pominąć.

Obudowa: Cooler Master Elite 331 - 126 zł

Razem : 1589 zł lub 1576 zł z zasilaczem OCZ StealthXStream 500W rev.2

Ceny ze sklepu sirius.pl

kolega ma do dyspozycji 1 000 zł a nie 1 500 zł chyba, że nie umiem czytać…

Ale oprócz tych 1000 zł ma też starego kompa którego może sprzedać, za 1000 zł nie zrobi zestawu takiego na którym Crysis bez zacinki będzie przy ładnych detalach chodził.

za 500 nie sprzeda swojego…

Jeden fakt: Zestaw Scorpio `a najlepszy i ja bym brał.

Drugi fakt: Piotrek_20 ma rację, że może być ciężko sprzedać go za 500zł.

Wniosek: Na Crysis`a trochę trzeba pozbierać.

jak znajdzie kogoś kto się nie zna to za 500zł sprzeda bez problemu :slight_smile:

Fakt, faktem. Ale jeśli ja bym wcisnął komuś takie ***, to mnie by z rok sumienie gryzło. Bo to trochę jak kradzież.

Co Wy, znam gościa co wcisnął za 1000zł Athlona 1000 120gb 512ram :d

************

Moze niech poczeka z kupnem kompa do premiery i7? Powinno byc taniej…

Takim sposobem może czekać w nieskończoność.

bartek46op , ale teraz ceny tylko rosną :confused: w lutym najlepiej brać… IMO warto czekać bo zaoszczędzi sporo (obstawiam 200zł :wink: )

Wróżyć z kuli możesz. Niech kupuje i niech nie liczy na spadek cen bo mogą wzrosnąć.

bartek46op , ceny rosną bo/albo:

  • święta,

  • i7.

Jak święta - będzie taniej w grudniu.

Jak i7 - taniej za wiele nie będzie.

Jak to i to - może być trochę taniej.

taaa a nikt z was geniusze nie pomyślał o tym ?

http://waluty.wp.pl/okres,m,waluta,USD, … &_ticrsn=3

zmiana od lipca to już ponad 1zł więcej, chyba logiczne że za sprzęt produkowany na wschodzie trzeba płacić w USD

Przez ten USD wszystko się sypie…kompa, którego kupowałeś 1 miesiąc temu dałeś 2000zł, teraz dasz 3000zł…

ŻAL!