Upgrade komputera czyli: Jaką opcje wybrać?

Witam serdecznie, już wcześniej pisałem w sprawie płyty głównej co zostało poniekąd rozwiązane. W dalszym ciągu nie wiem co robić, chciałbym w końcu pograć w coś lepszego niż w NFS U 2 na minimalnych detalach (czasami przymula :smiley: hłehłe :smiley: ) zatem kieruje pytanie: Jaki kierunek obrać? Głównym problemem jest budżet jest dość niski, dlatego chciałbym obrać jak najbardziej opłacalną drogę. Ostatnio tyle się naczytałem, że już kompletnie jestem w punkcie wyjścia. Miałem zamiar przejść 2 etapy: 1. kupić dobry zasilacz 2. kupić dobrą kartę graficzną (konkretnie chodzi o Geforce GTS 250), lecz jest możliwość, iż z aktualnym standardowym taktowaniem procesora E5200 2,5ghz, karta może nie być w pełni wykorzystana. Tyle, że nie mam w jaki sposób procesora podkręcić płyta główna mi na to nie pozwala. iBoxa nikt nie kupi dlatego pieniądze za to nie dojdą. Zatem główne pytanie kieruje czy da się podkręcić procesor jakoś innym sposobem niż w biosie oraz czy mam obierać aktualną drogę przedstawioną wyżej czy może jakąś inną? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam :slight_smile: i liczę na rzetelną pomoc.

Owszem - są różne programy od producentów do podkręcania - ale każdy wie, że przez to można płytę główna spalić (napięcia itp.) - odsyłam do wujka Google po odpowiednie programy :slight_smile:

Zmień na płytę która na to pozwala, bo proca zaleca się kręcić biosem, oprócz kręcenia proca musisz też bawić się ramem bo inaczej po kręceniu. A czy płyta pozwala na zmianę fsb 200>266>333?

mod

http://forum.purepc.pl/Socket-423-478-7 … 36090.html

Jak chcesz kręcić i podpinać gts 250 do tego to coś mi się wydaje że nie będziesz miał problemu z nie wykorzystaniem karty bo się spali przy tym ‘‘zasilaczu’’.

Na początek kup np Fortrona 400W w esc 115 zł, lub Corsair 400W, płyta np MSI P31 Neo-F jak chcesz podkręcać, obecną pewnie sprzedasz.

Dlatego pisałem, że zamierzam wpierw kupić zasilacz, ale czy jest sens w ogóle kupywać płyte główną pod to. Wiele osób mówiło mi, że sensu większego to nie ma. Jak wyżej pisałem dużego budżetu nie mam aktualnie na zasilacz gdzieś do 200zł + karte graficzną. Na płycie jedyne co zrobie to zmienie ustawienia wentylatora i zmienie mnożnik na mniejszy.