Upgrade komputera

Witam serdecznie!

Tym razem zwracam się z prośbą o pomoc tj. przede wszystkim porady co zmienić w moim wysłużonym komputerze! Budżet skromny bo ulepszenie będzie tymczasowe za cztery miesiące mam w planach złożyć nową maszynę. Kwota to ok 550 zł. Sam planowałem kupić nowy zasilacz, płytę główną i kartę graficzną, ewentualnie dokupić RAM u.

Moja obecna konfiguracja to:

  • Pentium 4 524 Prescott(3,06 HT)

Szczerze to jeżeli zamierzasz kupować nie długo nowy sprzęt całkowicie to nie warto nic w tego pakować …

Możesz kupić od razu dobry zasilacz (który przeniesiesz do następnej konfiguracji) i to chyba tyle.

Logika by tak podpowiadała, ale stary komputer w dalszym ciągu będzie mi potrzebny. Musi zostać i dlatego ten upgrade w przeciwnym razie nie planowałbym zmian wiedząc o tym, że nowy będzie wkrótce.

do czego będzie służył ten komp? do internetu?

za 550 zł wymieniłbym płytę na taką z zintegrowaną kartą graf.+ nowy procesor+nowy Ram+nowy zasilacz, a stara obudowa, Cd i dysk twardy.

Przede wszystkim to programy biurowe itd. rozrywka w moim wypadku to czasem gry, filmy i muzyka.

No to OK , na początku sprzedajesz płytę,proca,RAM,zasilacz,grafę (powinieneś uzyskać jakieś 350zł)

Kupujesz zasilacz Modecom MC 400W za jakieś 120zł

Płyta Foxconn 690g - 130zł

http://www.allegro.pl/item364153105_fox … vga_p.html

AMD X2 4400 - 180zł

http://www.allegro.pl/item357869437_ath … n_65w.html

RAM 2Gb 800Mhz - 140zł

http://www.allegro.pl/item363977870_a_d … _4_12.html

Dysk i napęd podpinasz swój, obudowę swoją. Grafika będzie zintegrowana, jeżeli będziesz miał jeszcze trochę kasy możesz wziąć 7300GT pod Pci-e 16 ddr3 za jakieś 120zł. Jak coś droższego to za 200zł Asus HD 3650 DDR3 256Mb, potem za 300zł 8800GS (który jest o wiele wydajniejszy od tego radka)


destroy , czy zasilacz to nie jest przypadkiem FEEL? Bo te Modecomy mają niepochlebne opinie. Myślałem o FORTRONie! Co do proca to wolałbym zostać przy Intelu do AMD nie mam zaufania! I jak wyżej napisałem tych starych podzespołów nie mogę sprzedać - muszą pozostać.

Ty sie boj, destroy nie poleciłby by ci raczej złomu. To jest pełno prawny zasilacz ModeCom.

Złożyłbym dokładnie taki zestaw jak destroy.

Ja bym dokupił dwie kości RAM, takie jak zamontowane lub Kingstona (inne mogą się gryźć z już zainstalowanymi). WAŻNE by były to pamięci 533MHz, nie szybsze, i o tych samych opóżnieniach CL (szybsze z reguły mają inne paramertry CL, teoretycznie powinny działać, ale czasem płyta głupieje). Płyta powinna mieć sloty na dodatkowe pamięci. Koszt kilkadziesiąt zł.

Płyty nie opłaca się wymieniać, komputer raczej nie przyspieszy. Chyba że miałaby złącza PCI-E do nowej grafiki, ale i tak procesor nie wykorzysta możliwości zbyt szybkiej grafiki.

Można natomiast wymienić procesor na szybszy, np. z serii 6xx, o ile płyta obsłuży. Starszej generacji procesory można już kupić za 100-300zł.

Przy wymianie grafiki potrzeby będzie nowy zasilacz.

Co jeszcze- komputer nie jest taki słaby, pod Windowsem XP powinien zupełnie znośnie chodzić. Jedynie do nowych gier może nie wystarczyć. I Visty :smiley: Może system operacyjny jest zamulony?

nie rozumiem czemu … do tej płyty w nic sensownego nie warto inwestować.

I tak zmieścisz się w swojej kwocie.

Te podzespoły muszą postać, gdyz drugi komputer będzie mi potrzebny. Nie mam ochoty inwestować w dajmy na to laptopa tylko po to by móc być mobilnym. A tak gdy będę składał nową maszynę stary - odnowiony pozostanie i będzie wystarczający do moich zastosowań.

No to chyba jak kupisz płytę główna i nowego procka jak mówiłem sprzedasz stare części będziesz miał 1pc’eta , drugiego kupisz sobie tak jak mówiłeś nie długo i masz 2 pc’ety … too będzie jakby stary ale z całkowicie nowymi podzespołami .

destroy , nie no w zasadzie masz rację! Sorry, ale bez kitu jakoś nie skumałem.

W dniu 15.05.2008 , o godzinie 7:39 został dopisany post przez finetto

Co sądzicie o tych podzespołach, które wybrałem:

http://www.allegro.pl/item360363968_asu … 3l_fv.html

Wsio z Apollo:

Gigabyte P31-DS3L 168zł

2x1GB Patriot LLK CL4 127zł

ModeCom MC 400W 123zł

Palit 8600GT 256MB DDR3 Sonic+ 240zł

Razem: 658zł

No i potem jakiś E2180 180zł

Na płycie nie ma za bardzo co oszczędzać a Corsair wcale ci nie jest potrzebny do takiego zestawu MC’i spokojnie styknie.

Jak 240 zł za Sonic+, to ja bym się zastanowił nad dwukrotnie wydajniejszym 8800GS a tylko 55 zł droższym.

Ja przekroczyłem budżet, który on przeznaczył na kartę(sądząc po linku) o 5 dych ale jak może dołożyć 100 to czemu nie.

Kurcze czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na pytanie czy gdy zakupię płytę, którą wcześniej wybrałem tj . http://www.allegro.pl/item360363968_asu … 3l_fv.html będę mógł podłączyć pod nią mój dysk ATA i napęd ATA?

A nie widzisz, że na płycie jest złącze IDE obsługujące max. dwa urządzenia ?? Tylko nie licz na to, że dysk i napęd na jednej taśmie będzie cudownie chodził. I po kiego ci taka płyta, weź Gigabyte’a -_-’

Ja mam pod jeden kanał ATA podłączone CD i HD i jakoś nie zauważyłem by HD wolniej chodził.

maniekz , w opisie jest napisane: Maksymalna ilość urządzeń ATA 2 szt. I właśnie o to pytam czy dysk dajmy na to będę mógł dać pod złącze ATA a napęd CD pod napęd dyskietek lub na odwrót. Dlaczego nie decyduję się na Gigabyte’a pytasz, otóż dlatego, ze jednak muszę trochę zaoszczędzić.