Upgrade Laptopa = SSD 2,5" Kingston SSDNow V-Series 30GB SAT

Chcę kupić sobie dysk ssd do laptopa, mianowicie:

SSD 2,5" Kingston SSDNow V-Series 30GB SATA2

czy taki dysk ssd jest dobry? szukałem w google i nie znalazłem o nim żadnych opinii w tym złych “negatywnych”

cena tego dysku to 214zł z przesyłką co wydaje mi się tanio patrząc na allegro gdzie wieszające się patrioty i to używane są w tej cenie!!

i wspomnę ze będzie on jedynie dyskiem systemowym i obecna moja partycja systemowa ma 25Gb i jeszcze ma niespełna 5 Gb wolnego miejsca!!

laptop o specyfikacji jak w podpisie

proszę o Waszą opinię

Nie. Na dobrą sprawę, to równie dobrze mógłbyś kupić dysk 7200RPM.

Ten ma kilka razy lepsze parametry.

Polecasz SSD z kontrolerem SandForce?

W necie jest mnóstwo negatywnych opinii na temat tego kontrolera.

Pozytywne opinie zgarnia za to Crucial M4 - ma inny kontroler - bez BSODów i innych niespodzianek.

A ten co ja podałem jest zły? Chodzi mi o błędy zamrożenia systemu czy bluescren? Bo cenowo te co podaliście pewnie dużo droższe?

bubon , nie każdy ma z nim złe przeżycia. Z tego co widzę, to hejtujesz na tym forum wszystkie SandForce’y.

witek111 , nie wybieraj tego co podałeś. Nie chodzi o cenę, ani o BSoDy, a o parametry. Bez sensu wydawać kasę na SSD, jeśli jest niewiele lepsze od HDD, czyż nie?

Tutaj masz Cruciala M4.

I tak wybrałbym tamtego, co wcześniej Ci podałem.

Nie zgodze się z Tobą ponownie, mimo że SSDNOW V-Series nie jest juz dzisiaj demonem prędkości, to przyspieszenie w porównaniu do dysków 7200 będzie znaczne.

Przecież takiej prędkości nie osiąga się na zwykłych dyskach:

Albo tutaj bootowanie z ssd kingstona:

bubon , jak dla mnie, to przyrost wydajności z tym Kingstonem jest za mały, by się w to bawić. Zwłaszcza, że w SSD parametry Kingstona są naprawdę słabiutkie.

Ale Witek za 200 złotych komputera sobie w inny sposób nie przyspieszy.

Pozdrawiam,

Ale już za 350zł przyspieszy go 3x więcej niż za 200zł.

serio z tym 3x go przyspieszy? ten co ja podałem chyba nie jest aż taki wolny?

a co do mojego sprzętu to czy na pewno ten Cruciala M4. nie będzie za dobry? czy starczy do niego pozostała konfiguracja? bo nie potrzeba mi czegoś co nie wykorzystam w 100%, w laptopie procesora i grafiki już nie zmienię a ram-u chyba też już chyba nie mogę dołożyć bo chyba 4 to maks.

poza tym nie słyszałem o takiej firmie Crucial a Kingston to już coś bardziej markowego

i strasznie drogi ten co proponujecie

Witek, jak masz tylko te 200 złotych to kup kingstona, jak możesz dozbierać więcej kasy to bierz M4.

a co powiecie na ten model

Dysk SSD 2,5" Intel X25-V 40GB SATA2 MLC High Performance

tego kingstona już ktoś mi sprzątną z przed nosa…

Jeśli nie chcesz wydać za więcej niż te 200zł, to go bierz.

odświeżę temat gdyż ostatnio nie kupiłem tego dysku a teraz już chce kupić dysk w jak najbliższym czasie

do wyboru mam

Intel X25-E 32GB SSD na pamiątkach SLC -używany z allegro cena:250zł

i takie z komputronika: (do max 300zł)

http://www.komputronik.pl/category/7497/Notebook_Format_dysku_2%2C5%27%27.html?sb=&sd=&sort=1&by=f_price_1&sa=&vg=0

który polecacie? i dlaczego? proszę o pomoc w wyborze…

odświeżam… proszę o Wasza pomoc

Dodane 02.12.2011 (Pt) 15:44

ten z SLC niestety bez gwarancji a jak się wydaje tyle pieniążków to raczej wole mieć ubezpieczenie jak co

teraz który lepszy z tych co wybrałem i dlaczego:

Vertex

i

Kingston

w tej samej cenie będę brał z komputronika za 279zł tylko nie wiem który…

Najlepiej poszukaj o każdym opinii oraz porównaj parametry.

Proponuje abyś poszukał jakiegoś dysku o wielkości powyżej 40GB, co najmniej Intel X25-V 40GB. Te 32 GB to jest bardzo mało. W rzeczywistości będzi ok 30 lub mniej. Nic nie wrzucisz na dysk oprócz sytsemu i kilku programów. Chyba że w twoim laptopie jest miejsce na 2 dyski. Osobiście mam Intela 40GB na stacjonarce i po wgraniu windowsa 7 64-bit i kilku programów (windows ma już z rok) to zostało mi ok 10GB wolnego miejsca. Dysk SSd nie możesz mieć w całości zapchany, musi być zapas wolengo miejsca.

mi na systemowa partycje wystarczy 32Gb bo mam zajęte 16Gb systemu z programami (W7x64+ kilka programów) i połowa będzie wolna

w laptopie będzie drugi dysk talerzowy ten co teraz na nim system stoi (już zrobiłem sobie kieszeń ze starego napędu dvd). Dysk talerzowy będzie trzymał dane a ssd chce tylko do szybkiej pracy systemu tj potrzebny mi szybki odczyt do szybkiego startu systemu i kilku zainstalowanych programów, dane będą zapisywane na talerzowcu nie zamierzam nic instalować albo nie nic ale nie za dużo na ssd

te wymienione(Kingston i Ocz) przeze mnie nadadzą się chyba do takiego zastosowania co? który lepszy?