Upgrade mojego komputera

Obecnie mój komputer ma parametry:

AMD Athlon XP, 2200 Barton MHz (11 x 200) 3200+

MSI K7N2 Delta-L (MS-6570G) (5 PCI, 1 AGP, 1ACR, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)nVIDIA nForce2 Ultra 400

1024 MB (PC3200 DDR SDRAM) (GEIL 2x 512 dualchanel)

NVIDIA GeForce 6800 GT (256 MB AGP)

Monitor Samsung SyncMaster 753DFMagicSyncMaster [17" CRT]

Dysk fizyczny

MAXTOR 6L060J3 (60 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

HDS722516VLAT80 (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Maxtor 6 Y080L0 USB Device (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Napęd dysków optycznych

NEC DVD_RW ND-3500AG (DVD+R9:4x, DVD+RW:16x/4x, DVD-RW:16x/4x, DVD-ROM:16x, CD:48x/24x/48x DVD+RW/DVD-RW)

ASUS DVD-E616A2 (16x/48x DVD-ROM)

Karta dźwiękowa Creative SB X-Fi Sound Card ( + 5.1 głośniki)

Tuner TV Leadteka PVR 2000 Deluxe

I mam pytanie jakie 1-lub 2 elementy podzespołów mógłbym wymienić lub dołożyć, żeby komp. był lepszy i wydajniejszy.

Zastanawiałem się nad:

-wymiana procka ale szybszego na socket A już niema chyba szybszego

-dołożyć 512 ramu (ale wtedy nie będzie dualchannel)

-kupić monitor LDC 19cali

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27381

Inne propozycje miło widziane, ale wyniana 1/2 kompa narazie nie wchodzi w rachube (pci expres, AM2, Sata), no przynajmniej jeszcze nie.

jednak jest :

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13176

Monitor moze byc:)

Powiedz ile masz kasy na podzespoły… bo komp jest nawet nawet:p ramu dość grafika wydaje mi sie wystarczająca…

Jaki masz zasilacz :?:

Sempron jest słabszy :wink:

masz racje… nie popatrzyłem na cos;)

nieważne… dzieki za przywrócenie do porządku:)

a osobiscie ja bym w tym kompie nic nie zmieniał tylo zbierał kase ewentualnie na cos całkiem mowszego…

Nic się nie stało :smiley:

dokładnie :slight_smile:

Tylko może zasilacz jest do wymiany :slight_smile:

Zasilacz wystarczający 400 W Mercury. A co sadzicie o tym LCD? Czy to HD filmów by też się nadawał, bo rozdziałke do gier i aplikacji ma wystarczającą. No wiecie taki monitor to by musiał na jakieś 6 lat wystarczyć :smiley:

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

Proponuje go sprzedać. Wtedy po dołożeniu kasy może mogłbyś coś złożyć pod AM2

Rozejrzyj się po allegro po ile chodzą poszcególne podzespoły i napisz tam tutaj ile razem wszysto by kosztowało w twoim kompie.

Oj masz bardzo dobrego kompa, jak chcesz możesz trochę podkręcić procka, kupić lepsze chłodzenie,

takiś pewny, że ten mercure jest dobry? to zwykły badziew, to nie ważne, że ma 400W.

a w jakim sensie? O co Ci tak dokładnie chodzi? Słabo Ci komp chodzi? Poczytaj o optymalizacji na forum :slight_smile:

Wpadło pare groszy to chcialbym coś kupić do komputerka, pozatym niedługo mam urodzinki, zbliża się gwiazdka, więc chyba kase lepiej wpakować w kompa niż wydać i przetracić na byle co.

PS. Mam problem z zalogowaniem się na forum z FF 2.0 wiecie czemu. Problem wystapił dosłownie przed chwilą i teraz musiałem uzyć IE6.

no to schowaj te pieniądze w skarpete i przetrzymaj na tym sprzęcie trochę czasu, bo wcale taki najgorszy nie jest, grafa jedna z lepszych na agp.

To może sie szarpne na jakąś promocje, albo zaczne zbierać na AM2+ i G80.

I to jest bardzo dobre roziwązanie, ale jesli G80 to Core 2 Duo… :wink:

Max_Payne

Aby zacząc ulepszać swój komputer musiałbyś zmienić przynajmniej cztery podzespoły a więc: płyta główna, procesor, karta graficzna no i pamięć RAM.

Przelicz sobie np. 1 wariant AMD z X2 lub wyżej i drugi wariant Intel z Core 2 Duo

Przynajmniej ok. 1500 -2000 zł trzeba mieć. O G80 zapomnij.