Upgrade mojego komputera

(Kpx2) #1

Obecnie mój komputer ma parametry:

AMD Athlon XP, 2200 Barton MHz (11 x 200) 3200+

MSI K7N2 Delta-L (MS-6570G) (5 PCI, 1 AGP, 1ACR, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)nVIDIA nForce2 Ultra 400

1024 MB (PC3200 DDR SDRAM) (GEIL 2x 512 dualchanel)

NVIDIA GeForce 6800 GT (256 MB AGP)

Monitor Samsung SyncMaster 753DFMagicSyncMaster [17" CRT]

Dysk fizyczny

MAXTOR 6L060J3 (60 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

HDS722516VLAT80 (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Maxtor 6 Y080L0 USB Device (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Napęd dysków optycznych

NEC DVD_RW ND-3500AG (DVD+R9:4x, DVD+RW:16x/4x, DVD-RW:16x/4x, DVD-ROM:16x, CD:48x/24x/48x DVD+RW/DVD-RW)

ASUS DVD-E616A2 (16x/48x DVD-ROM)

Karta dźwiękowa Creative SB X-Fi Sound Card ( + 5.1 głośniki)

Tuner TV Leadteka PVR 2000 Deluxe

I mam pytanie jakie 1-lub 2 elementy podzespołów mógłbym wymienić lub dołożyć, żeby komp. był lepszy i wydajniejszy.

Zastanawiałem się nad:

-wymiana procka ale szybszego na socket A już niema chyba szybszego

-dołożyć 512 ramu (ale wtedy nie będzie dualchannel)

-kupić monitor LDC 19cali

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27381

Inne propozycje miło widziane, ale wyniana 1/2 kompa narazie nie wchodzi w rachube (pci expres, AM2, Sata), no przynajmniej jeszcze nie.

(Artur520) #2

jednak jest :

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13176

Monitor moze byc:)

Powiedz ile masz kasy na podzespoły.... bo komp jest nawet nawet:p ramu dość grafika wydaje mi sie wystarczająca.....

(Semp1991) #3

Jaki masz zasilacz :?:

Sempron jest słabszy :wink:

(Artur520) #4

masz racje.... nie popatrzyłem na cos;)

nieważne.... dzieki za przywrócenie do porządku:)

a osobiscie ja bym w tym kompie nic nie zmieniał tylo zbierał kase ewentualnie na cos całkiem mowszego......

(Semp1991) #5

Nic się nie stało :smiley:

dokładnie :slight_smile:

Tylko może zasilacz jest do wymiany :slight_smile:

(Kpx2) #6

Zasilacz wystarczający 400 W Mercury. A co sadzicie o tym LCD? Czy to HD filmów by też się nadawał, bo rozdziałke do gier i aplikacji ma wystarczającą. No wiecie taki monitor to by musiał na jakieś 6 lat wystarczyć :smiley:

(JNJN) #7

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

(Błażej) #8

Proponuje go sprzedać. Wtedy po dołożeniu kasy może mogłbyś coś złożyć pod AM2

Rozejrzyj się po allegro po ile chodzą poszcególne podzespoły i napisz tam tutaj ile razem wszysto by kosztowało w twoim kompie.

(Wigrus1) #9

Oj masz bardzo dobrego kompa, jak chcesz możesz trochę podkręcić procka, kupić lepsze chłodzenie,

takiś pewny, że ten mercure jest dobry? to zwykły badziew, to nie ważne, że ma 400W.

a w jakim sensie? O co Ci tak dokładnie chodzi? Słabo Ci komp chodzi? Poczytaj o optymalizacji na forum :slight_smile:

(Kpx2) #10

Wpadło pare groszy to chcialbym coś kupić do komputerka, pozatym niedługo mam urodzinki, zbliża się gwiazdka, więc chyba kase lepiej wpakować w kompa niż wydać i przetracić na byle co.

PS. Mam problem z zalogowaniem się na forum z FF 2.0 wiecie czemu. Problem wystapił dosłownie przed chwilą i teraz musiałem uzyć IE6.

(Wigrus1) #11

no to schowaj te pieniądze w skarpete i przetrzymaj na tym sprzęcie trochę czasu, bo wcale taki najgorszy nie jest, grafa jedna z lepszych na agp.

(Kpx2) #12

To może sie szarpne na jakąś promocje, albo zaczne zbierać na AM2+ i G80.

(McDracullo) #13

I to jest bardzo dobre roziwązanie, ale jesli G80 to Core 2 Duo.. :wink:

(Micromac) #14

Max_Payne

Aby zacząc ulepszać swój komputer musiałbyś zmienić przynajmniej cztery podzespoły a więc: płyta główna, procesor, karta graficzna no i pamięć RAM.

Przelicz sobie np. 1 wariant AMD z X2 lub wyżej i drugi wariant Intel z Core 2 Duo

Przynajmniej ok. 1500 -2000 zł trzeba mieć. O G80 zapomnij.