Upgrade PC Co wymienić, dokupić aby podnieść osiągi...?

Rok temu w listopadzie zakupiłem ten Zestaw (patrz niżej) i myślę ze pora na małe polepszenie tej konfiguracji

Zależy mi na poprawie wydajności w Grach i Programach…

Jak myślicie dokupić Ramy czy może wymienić Grafe/Proca proszę o propozycje :slight_smile:

Zależy co robisz na kompie.

Napisałem ze chodzi mi o gry i programy a właściwie aby później także żeby lepiej Vista śmigała ale narazie zostaje przy XP

Jaki budżet?

Właśnie zapomnialem :stuck_out_tongue: najlepej około 400 zł :mrgreen: oczywiście może być mniej byle nie więcej

Pierwsze to wymień zasilacz…

Czy taki zabieg w postaci wymiany zasilacza jest potrzebny jak do tej pory nie mam z nim problemów

Nie

jak coś wymienisz to będziesz miał bo porostu będzie za słaby …

8600GT Palit Sonic+

AMD Athlon 64 X2 4000+

To samo i AX450-PNF

Ja proponuję kupić armacroX’a jakiegoś albo modecom MC

dokup ram giga w dualu (2x512) lub sprzedaj ten i kup 2x1Gb

i tak jak rafal92 weź palita… razem troszkę więcej…

No więc tak:

zasilacz który masz niby teoretycznie może by wystarczył ale jeżeli okaże się że jednak nie to najprędzej się spali biorąc ze sobą w najlepszym wypadku tylko płyte główną ;] w najgorszym całą resztę ;] także sam sobie powiedz czy wolisz zaoszczędzić pare groszy czy kupić pożądny zasilacz ;]

z tanich niezłych polecam tego: http://www.allegro.pl/item266417330_ama … _wawa.html

159zl

do tego dokup kość pamięci:

sprzedaj swoje pewnie jakies 80-90zl za nie weżmiesz…

i kup:

http://www.allegro.pl/item268686922_sal … _wawa.html

ok 210zl

no i dalej:

sprzedaj kartę graficzną weźmiesz myślę za nią ok 150zl

i kup:

http://www.allegro.pl/item267462011_pal … _wawa.html

za 369zł

łącznie jak sprzedaż już stare części itp…

będziesz musiał dołożyć ok 500zl

Kartę graficzną zmień na : 8600GT Palit Sonic+ i zasilacz :slight_smile:

Analizując to co napisaliście dochodzę do wniosku że najlepszym wyjściem będzie narazie dokupienie Ramu DDR 2 2x1024 tylko nie wiem czy CL 4 czy CL 5 może ktoś powie czy duża jest różnica wydajności pomiędzy timingami

Geil 2x1024 CL 5

Link

Geil 2x1024 CL 4

Link

Co radzicie??

Różnica cenowa nie duża a wydajnościowa no i jak kupie te CL 4 to aktualne pamięci które posiadam nie bedą wspólpracować wiec będe musiał je wipiąć :?

8600gt palit sonic + , później 2x1gb ramu (np patriot llk 800mhz cl4, ), no i jeszcze później wymiana zasilacza (strasznie w internecie się te feele uogólnia, a prawda jest taka że feele 2 są zupełnie przyzwoite, 12’tka wentylator, wagą nie ustępują znacząco nawet corsairowi vx (sprawdzałem własnoręcznie) no i wg tabliczki znamionowej mają 2 linnie 12V) no i po takich ulepszeniach można wstawić jakieś dobre chłodzenie na procesor jeśli jeszcze takowego nie ma i podkręcić go chociaż na 2,5ghz

Może to Cię zainteresuje:

Upgrade:

Procesor: AMD Athlon 4000+ x2 (225zł)

Pamięć: dokupienie 1GB GoodRAM (70zł)

Grafika: Radeon 2600XT lub GeForce 8600GT (330 - 370zł), jeżeli nie zależy Ci na DX10 można za 300-350zł kupić Radeona X1950GT który jest wydajniejszy od tych wymienionych wcześniej

Zasilacz: AMACROX 400W(100-170zł)

Twój sprzęt

Procesor: AMD Athlon 3500+ (150-200zł)

Grafika: 7300GT (150-200zł)

Zasilacz: ModeCom Fell 400W (90-120zł)

w momencie gdybyś sprzedał swoje części to upgrade tego sprzętu wyjdzie Cię maksymalnie około 200-300zł (zależy za ile sprzedasz swoje, i za ile kupisz nowe)

GF 8600GT Palit Sonic+

125 zł, za 170 zł masz Amacrox Warrior AX450-PNF