Upgrade pod BF3. AMD czy Intel?

To tak. Przyszła pora na Upgrade PC, głównie pod BF3. Na ten cel mam około 350 euro, czyli około 1500PLN. Moim planem było kupienie i5 2500k + Mobo i RAM, i w okresie świątecznym kupić nowe GPU. Jak będe mieć troche więcej kasy. Na niemieckim forum użytkownicy zapodali inny plan. Kupienie Phenoma2 x6, który jest tańszy od i5, a za zaoszczędzone pieniądze kupić nowe GPU. Dzięki czemu za takie same pięniądze będe mieć Proca i grafike. A ze względu na to iż BF3 woli bardziej mocne GPU od CPU, AMD by spokojnie wystarczył. Teraz już sam nie wiem co kupić. Jakieś rady, propozycje?

Podpowiem coś za avka. Phenom po co Tobie? Zdecydowanie lepiej 2500k 6-ciu rdzeni na razie nie wykorzystasz . Podaj obecną konfigurację ;p

Dodane 20.10.2011 (Cz) 17:50

To ten z podpisu?

Tak, ten z sig.

To może by coś takiego?

Procesor: AMD Phenom II X4 980 Black Edit /3.7GHz, 125W, AM3, BOX/ 620 zł

Płyta główna: Asus M4A87TD/USB3 /AMD870 GX/ 379 zł

  • jak zbierzesz z 500zł to:

Karta graficzna: Asus Radeon HD6950 DCII 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP 1049 zł

Ew. kosztem karty (lub większej dopłaty) tak jak mówiłeś , coś od Intela

AMD dostaje ostre baty od Intela - ich buldki robia co najwyzej bj platformie intela. Warto sprzedac obecne mobo, proc, ram i gpu dokladajac uzyskana kwote w Intela i5 2500K i Radeona 6950, ciezko bedzie ale dasz rade

A czemu nie Phenom 955 + OC? To koszt ok. 400zł.

Przestarzałem MOBO. Bez sensu.

Ofc. 955 jest lepszą opcją, ale nie wiedziałem czy będzie chciał się bawić w OC. Mobo to cięcie kosztów. I szczerze mówiąc z płytami gł. z moją wiedzą nieco się zapuściłem.