Upgrade sprzętu- jaka płyta gł?

Mam prośbę o pomoc w upgradzie mojego starego sprzętu do zastosowań typowo domowych (internet, filmy, multimedia) - chciałbym żeby także była możliwość granie w jakieś nowe gry :slight_smile:

Planuje pozostawić posiadaną obudowę z zasilaczem wraz z HDD (ATA 100) oraz DVD-RW

Myślę o zakupie procesora i3 530, i 4Gb pamięci. I tu prośba o pomoc w doborze płyty głównej. Myślę o takiej ze zintegrowaną kartą grafiki, dobre byłoby USB 3.0.

W przyszłości, zakładam że wymienię procesor na jakiś szybszy na Sandy Bridge i ew dodam pamięci.

OS - Win7 Home, nie planuję OC.

Budżet na płytę - ok 250 PLN - wystarczy?

Co aktualnie warto kupić?

Niestety, muszę Cię rozczarować:

Po pierwsze Sandy Bridge ma inne gniazdo, więc lepiej odrazu wziąć Sandy ewentualnie poczekać na Ivy

Po drugie dysk będzie za słaby jak na taki sprzęt (za wolny odczyt)

Po trzecie jaki zasilacz? Te seryjnie dawane w obudowach mogą Ci tak “potężną” maszynę roznieść w drobny mak

Hmm :expressionless:

Chciałem wykorzystać dysk - większego niż mam nie potrzebuję, nie chcę kupować wszystkiego od nowa tylko mój stary sprzęt już ledwo zipie.

Zasilacz mam atx - 350 W, a ten procesor miałbym w okazyjnej cenie za ok 200pln.

Czyli jeśli teraz kupię płytę pod procesor i3 530 to upgrade tylko do I-szej generacji i3, i5 i i7 w przyszłości - ma to sens?

Czy może inaczej - jaki w takim razie zestaw płyta + procesor za ok 450 pln na powyższe wymagania?