Upgrade win vista do 7

witam, 2 dni temu kupiłem w internecie nowy komputer z windows vista. I tu nasuwa się pytanie - ta data 26.06 - mówi o KUPNIE komputera w sklepie, czy o REJESTRACJI systemu w bazie microsoftu przez użytkownika?

z góry dziękuje za pomoc

Przeczytaj tą informację na stronie głównej vortalu:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … +w+Europie

Ja właśnie zamierzam kupić nowego kompa, ale po przeczytaniu tej notatki dalej nie wiem czy mnie to dotyczy. Dlatego mam kilka pytań:

  1. Czy jeżeli kupię sobie kompa składaka i system Windows Vista po 26.06 to będę mógł zaktualizować do 7 po premierze?

  2. Skąd mam wiedzieć jaką wersję systemu Vista N czy K będę mieć? Bo nie chcę robić czystej instalacji nowego systemu bo nie umiem.

aby można było przejść na Seven na sprzęcie mus być odpowiednie oznaczenie, ta data mówi o kupnie, jesli kupisz po 26 czerwca teoretycznie powinieneś mieć możliwość przejścia na Windows 7

o upgradzie to sobie możesz zapomnieć będziesz musiał instalować na czysto. Jak wyjdzie Seven to będziemy mieli Windows Seven E (E czyli Europe) a w wersji europejskiej nie da się zrobić upgrade’u tylko trzeba robić format i stawiać na nowo. No chyba, że coś do premiery się zmieni ale wątpie