Upgrade Windowsa XP do Visty

Witam wszystkich :slight_smile:

Moja sytuacja wygląda tak: Kupiłem niedawno komputer. Z braku kasy nie kupiłem oryginalnego systemu. Teraz kasa się pojawiła więc chciałem kupić XP pro ale pomyślałem że Vista już praktycznie za pasem i średnio tak się pakować w stary system operacyjny jak i tak kiedyś będę musiał kupić Vistę. W studenckim portfelu 500 zł pojawia się rzadko więc tym bardziej wywalenie ich w błoto mija się z celem.

Więc zbliżając się do meritum: postanowiłem kupić w styczniu po premierze Viste Home premium oem (wyjdzie ździebko taniej niż win xp pro) ale pojawia się ale: czy będę mógł zrobić bezproblemowy upgrade nielegalnego systemu za pomocą legalnej wersji systemu Vista? Chciałem migrować z zachowaniem wszystkich swoich programów i ustawień co raczej nie powinno dziwić.

Jeżeli odpowiedź na powyższe pytanie brzmi nie to czy gdybym kupił sobie teraz system win xp pro oem to czy mam prawo do jakiejś zniżki na Vistę?

Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź.

Jeśli kupisz system Windows XP Home OEM w okresie październik 2006 - marzec 2007 to bedziesz mogl zakupic nowy system Windows Vista Home lub Premium, za połowę ceny rynkowej uaktualnienia wersji pudełkowej (czyli około 250zl)

-po pierwsze poczytaj regulamin forum

-po drugie skoro jesteś studentem to posiadasz na tyle spostrzegawości by zobaczyć podobne tematy na tym forum

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ja+++viste

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ja+++viste

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ja+++viste

stary poczytałem i jakoś nie ma tam punktu “zabrania się pytania o możliwości legalizacji”

a co podanych linków to każde zdanie zaczyna się tam na “być może” lub “prawdopodobnie” a to mnie nie urządza.

Wojtano a gdy kupie Win Pro to wtedy jakie będą koszty Visty? Wyczytałem że będzie za free ale coś mi to śmierdzi :wink: No i czy ma to znaczenie że kupuje system bez sprzętu?

o ile sie nie myle bedziesz mogl zaktalizowac system do visty za free jak kupisz windows media cnter 2005 - info sprawdz ale tak jest w usa

Ale ja ciągle się zastanawiam czy będzie można wgrać legalną Vistę na pirata. Może ktoś próbował z betami czy RC?

może spróbujesz przeczytać regulamin ? Zresztą Visty nie wgrywa się na XP. To jest osobny system, a nie żaden Sp.

Faktycznie to nie wiemy jak będzie w polsce. Informacje, które podał Microsoft dotyczące uaktualnienia do Visty i ich cenach dotyczą narazie tylko Stanów Zjednoczonych. Nie wiemy jak będzie u nas. Nie ma znaczenia, czy kupujesz system z sprzetem czy bez (chyba ze dostaniesz jakieś promocje w danym sklepie)

Dzwoniłem do M$a by wyjaśnić jak to będzie z tą darmową Vistą i… lol

więc

-Mam prawo upgrade Windowsa XP Pro do Visty Biznes tylko i wyłącznie. Nie mogę zamówić sobie home premium czy nawet home basic :open_mouth:

-Moge dostać Vistę za free tylko i wyłącznie gdy system XP kupię razem z komputerem Vista capable lub Vista premium raedy. Nie mogę Dostać Visty tylko na podstawie paragonu o zakupie win XP.

-Żeby dostać Vistę trzeba posiadac specjalny kupon od partnera M$

W sumie nawet nie wiem jak to skomentować…