Upgrade z 6,06 do 7,04 Xubuntu.. jak?

Witam serdecznie mam pytanie jak zrobić upgrade systemu Xubuntu 6,06 do wersji 7,04 ?? Nigdzie nie mogę tego znaleść…

pozdrawiam

A

sudo apt-get dist-updrade

próbowałeś?

jak wklejam to do konsoli to pojawia się informacja:

Ma być dist-upgrade :slight_smile:

To wykaż trochę samodzielności i popróbuj czegoś w tym kierunku.

Nie jestem pewien na 100% tego dist-upgrade, bo nie mam Ubuntu ani innej dystrybucji korzystającej z apt-geta. Może to distupgrade , a może coś podobnego. Najlepiej wpisz w konsoli man apt-get i na pewno znajdziesz odpowiedź.

Najpierw musisz w /etc/apt/sources.list zmienić rezpozytoria na repos wersji 7.04. Zamieniasz na te nowe, zapisujesz i w konsoli dajesz:

sudo aptitude update && sudo aptitude dist-upgrade

lub jeśli używałeś zawsze apt-get to wspisujesz “apt-get” zamiast aptitude. Ogólnie lepiej używać aptitude, ale nie powinno się obu naraz.

heh panowie spokojnie… z tego co wyczytałem na forum.ubuntu.pl by zrobić upgrade z Dapper Drake do Feisty Fawn trzeba najpierw zrobić upgrade do edy eft. Ile w tym prawdy nie wiem tak pisali na forum ubuntu. Dlatego nie wiem czy jest sens robić tak dużej aktualizacji…moim zdaniem lepiej jest zrobić nową instalke. Mi po aktualizacji z edgy do feisty system jakoś nie w pełni sie zaktualizował… Nie miałem tych wszystkich* owych opcji co miały być w feisty a po instalce prosze…

Też mi porada…Chyba ktoś może mieć pełno ustawień których nie chce tracić przy reinstalce? Akualizowałem kiedyś ubuntu (bodajże 5.10->6.06) i odbyło się bezproblemowo. Powinno się aktualizować śmiało, zwłaszcza, że upgrade jest b. proste. Może ty miałeś pecha :wink:

Możesz podać link gdzie pisało ze trzeba najpierw do Edgy? Bo dla mnie to raczej mało prawdopodobne. Od razu bym dał repos Feistego i aptitude update && aptitude dist-upgrade

knapik to jest prawda co pisze Plichu. Ty aktualizowałeś o jedno oczko a tak naprawdę i to nie jest zalecane. No dobrze, aktualizacja jej sprawność itp zmieniła się w wersji 6.10 do 7.04. Ale nie można przeskoczyć o dwa oczka, za dużo nowych pakietów. Jak nie wierzysz spróbuj na przykład z 6.06 do 7.04 jak chce kolega. Jak dla mnie to aktualizacja po kolei, i tak namiesza. Więc może lepiej zastanów się nad czystą instalacją.