Upgrade z XP Prof do Visty

(Krakusek2) #1

Co wpisać w pola [Model PC i Numer seryjny] przy aktualizacji do Visty. Sam składałem swoją "torpede" i żadnych numerów tam nie mam.

...a tak na marginesie czy już ktos otrzymał ten upgrade ?

(Przenie) #2

Ważne jest co następuje po złożeniu zamówienia. Firma żąda przesłania kopii dowodu zakupu komputera i oprogramowania wraz z wypełnionym formularzem aktualizacyjnym (koszt listu - PRIORYTET - około 9 zł).

Jako nazwę komputera podałem nazwę firmy w której zamawiałem sprzęt, zaś jako numer wpisałem pierwszy lepszy ciąg znaków wytłoczonych na obudowie przez producenta. To chyba nie ma większego znaczenia. Przypuszczam że gdybym wpisał “Komputer PC” lub “PC-SAM” też byłoby dobrze (to jest tylko kwestia przetworzenia danych zawartych w fakturze za sprzęt). Hak może polegać na tym, że promocja dotyczy oprogramowania i sprzętu zakupionego w określonym przedziale czasu. Jeżeli fakturę (faktury) za podzespoły masz wystawione przed rozpoczęciem promocji to … nie wiem jak będzie to interpretowane przez pośredników Micriosoftu (rozsyłaniem uaktualnień na Europę zajmuje się holenderska firma EMEA z Apeldoorn).

Pozostaje jeszcze kwestia opłaty za przesyłkę i podatku - łącznie 15,56 EUR. Do tego należy jeszcze doliczyć koszt transferu pieniędzy za granicę (bank w Holandii), w moim banku - ING - 58 zł (18 zł opłata stała i 0,25% kwoty przelewu, nie mniej niż 40 zł). Sumując wszystkie koszty całość operacji wyniesie około 130 zł.

(Krakusek2) #3

Dziekuje za informacje…

Zaczynam się zastanawiać nad sensem tej całej aktualizacji, bo sumując to wyjdzie więcej niż kupując samą viste. Ciekawe czy w innych krajach podobnie zaniedbali uzytkowników korzystających z tej promocji.

Ja jestem w Inteligo i z tego co wyczytalem na jakims forum zapłace za przelew jakies 25zł (bo mają jakąs umowe) ale mimo wszystko są to kolejne koszta.

Apropo zakupu WIN XP PRO +vista na aukcjach (bo kupielem z allegro) znaczna częsc uzytkowników podawała ze od pewnego czasu mozna te winde sprzedawac bez zestawow komputerowych (lub dodatków w postaci myszki jak to co niektórzy robili).

Najbardziej jednak wkurza mnie, to iz zakupilem dwa WIN XP Pro +vista i za kazdy z nich bede musiał z osobna zapłacic (myslałem ze takie numery to tylko w polsce odchodza… a tu masz niespodzianka)

Czy przy procesie upgrade jest co jeszcze na co trzeba bardziej zwrócić uwage? (jakies pola z niespodziankami do wypelnienia)

Aha a numer konta na jaki mam zrobic przelew rozumiem ze bedzie podany na stronie upgrade?

Musze przemyslec te cala inwestycje…

(Przenie) #4

Informacje o numerze konta bankowego wyświetlane są po dokonaniu zamówienia (najlepiej zapisać sobie całą stronę .html)

Po rejestracji wysyłają na podany przez Ciebie adres e-mail informację o konieczności przesłania do Holandii kopii dowodu zakupu uprawnionego do aktualizacji sprzętu oraz poprawnie wypełnionego formularza aktualizacyjnego.

Status zamówienia można sprawdzać na stronie aktualizacji podając Nr zamówienia lub numer COA oraz adres e-mali wprowadzony podczas procesu rejestracji.

Natomiast odpowiedź na pytanie czy się opłaca czy nie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Rynkowa cena Windows Visty Business jest zbliżona do ceny Windowsa XP Pro. Ja sam zdecydowałem się na nabycie aktualizacji z czystej ciekawości. Jak otrzymam nie mam zamiaru instalować dopóki nie będzie do niej pierwszego zestawu poprawek, który najprawdopodobniej prędzej czy później się pojawi (najpierw SP1 potem SP2 … aż do chwili śmierci produktu czyli gdzieś za cztery lata gdyż Microsoft zapowiada że w 2009 wypuści kolejny system operacyjny). Niestety z oprogramowaniem Microsoftu jest jeden problem trafia do sprzedaży wtedy gdy “…jest wystarczająco dobry…”

Pozdrawiam Przenie