Upiększamy XP - bajery itp. Jakimi programami?

Uff… to już nie szukam tego białego stylu od Microsoftu, ten jest bardzo podobny i też uważam, że “Bricopacki” są doskonałe. Szkoda tylko, że mają taki mały wybór kolorów, czasem ma się ochotę na czerwone czy żółte okna, albo wzorki, i wtedy pozostają style z Deviantart ( _czasem_ - na co dzień sprawdzają się te spokojne ).

Gdzieś przeczytałam, że XP w ogóle miało być skórowalne, bez żadnych przeróbek plików systemowych. Ale Microsoft tę możliwość skasował, w oczywisty sposób wbrew opinii klientów.

W dniu 05.05.2008 , o godzinie 16:31 został dopisany post przez magdalena1999

No, rozproszono mnie, ale już mogę dokończyć: linki do czego?

jak ktoś lubi wygląd z visty to niech sobie pobierze vistamizer jest bardzo dobry jak ktoś ma mocny sprzęt to działa idealnie

W dniu 08.05.2008 , o godzinie 20:31 został dopisany post przez peter5230

nawet dla słabego sprzetu jest dobry bo samemu mozna ustawić co się chce mieć za efekty wizualne

W dniu 08.05.2008 , o godzinie 20:33 został dopisany post przez peter5230

sory że nie w temat ale morze ktoś wie jak zrobić aby nfs mw chodziła bez płyty

Neth, za nic w świecie nie instaluj bootskina i logon studio. Wprawdzie skiny były niezłe, ale nieźle namieszały mi w systemie. Bo któryś z nich podmienił mi pliki systemowe, niezbędne do zainstalowania dodatku service pack 2, a także i service pack3. Wprawdzie wystarczyło odinstalować te programy i przywrócić pliki systemowe, po włożeniu płytki z systemem, ale odradzam. Bo te programy chyba nie robią backupu podmienianych plików. Poza tym, z logon studio jest taki problem, że niektóre ekrany logowania są felerne, wywołują błąd, powodujący to, że komp bardzo długo się wyłącza i wyskakują przeróżnego rodzaju komunikaty. Aby uniknąć tego problemu należy zalogować się do kompa jako administrator i wybrać opcję: wyloguj. Wtedy pojawi się tylko komunikat, że komp został zablokowany i może odblokować go tylko administrator. Należy wtedy odblokować kompa, wpisując hasło, jeśli jest wymagane i albo wypróbować innego logona, albo przywrócić domyślny ekran startowy. Oprócz tego, te dwa programy łączą się z internetem bez wiedzy użytkownika, wiem o tym z ustawień mojego firewalla.

Uważam, że tuneup utylies, zwłaszcza w wersji 2007, jest w miarę bezpieczny, bo prawdopodobnie robi backup plików systemowych. Wiem o tym, bo jak chciałam włączyć tryb awaryjny, była tam opcja tuneup system backup. Jednak i tuneup spowodował problem z instalacją sp2. Nie pomogło nawet przywrócenie domyślnych ekranów logowania i bootowania. Sp2 musiałam zainstalować w trybie awaryjnym. Sp3 zainstalowało się bez problemu.

Co do zmiany styli, używam stylera, który jest częścią visty transformation pack, ale ściągnęłam go jako oddzielną aplikację. Dzięki niemu, wczytuję kompozycje, które mam na dysku D. Ten program jednak też próbuje się łączyć z internetem, bez wiedzy użytkownika. Odcięcie mu dostępu do internetu nie wywołuje żadnych problemów. Ten program do poprawnego wyświetlania styli, wymaga chyba obecności tuneup. Chodzi o to, że style się lepiej wczytywały, po tym jak ponownie zainstalowałam tuneup. Przedtem wczytywał się brzydki pasek narzędzi, a po uruchomieniu stylera, wszystko wyglądało dobrze. Niestety kompozycje wczytywane za pomocą stylera trzeba wprowadzać ręcznie, tj. tapety, ikony. I trzeba je zapisywać. Pozdrawiam.

Według wszystkich opisów, które spotkałam, Bootskin nie ingeruje w pliki systemowe. Da się też podmienić skórkę i odinstalować program, skórka zostanie (wypróbowałam). Tak, że z tych dwóch chyba Bootskin jest mniej szkodliwy :slight_smile: .

magdalena1999, uważam, że bootskin jest szkodliwy, bo bezpośrednio po tym jak zmieniłam za jego pomocą ekran bootowania, to po ponownym uruchomieniu kompa (w zasadzie w trakcie uruchamiania- nie wiem jak to powiedzieć), włączył się checkdisk i poinformował, że musi sprawdzić system, bo jest brak spójności danych na którymś z dysków. Aha, to było po świeżym reinstallu. Nie miałam wszystkich aktualizacji, nawet sp2 i wpierw zmieniłam ekrany bootowania i logowania, a dopiero potem chciałam pobrać całą masę aktualizacji. Gdybym wpierw zainstalowała wszystkie aktualizacje, a potem znów upiększała system, to w ogóle nie wiedziałabym o tym, że bootskin i logon studio podmieniają pliki systemowe i mogą namieszać w systemie.

dopisane 25 maj

W zasadzie można mówić o obustronnym szczęściu, bo to może był jakiś błąd, który wyszedł przypadkowo. Można powiedzieć, że niechcący potraktowałam mojego kompa jak testowy. Zresztą reinstall i tak był potrzebny. Jednak nie zainstaluję żadnego z tych programów, póki nie będę pewna, że nie ma już tego błędu. Wystarczyłaby opcja backupu. Plusem tych programów jest to, że ekrany startowe do programów bootskin i logon, można wczytywać z dysku D.

Stukot, naprawdę mnie zaintrygowałaś. Wyjaśnij mi, proszę, czy jest jakiś konkretny powód, dla którego wybrałaś tę kolejność instalowania? Mam XP HE z SP2 i wiem, że SP2 nie urtudnia zainstalowania Bootskin, a przez cały okres używania założonej przez niego skórki (ponad 2 mce) nie miałam żadnych problemów z systemem. Nigdy nie wypróbowywałam Logon Studio. Czy pamiętasz może, jakie pliki systemowe zostały podmienione (tylko grafika, czy coś jeszcze?) i czy na pewno zrobil to Bootskin, a nie Logon Studio? Ciekawi mnie także, dlaczego uważasz, że obecność aktualizacji zamaskowałaby problemy, a nie im zapobiegła.

Z początku chciałam Ci wysłać te pytania jako prywatną wiadomość, ale w końcu to też jakiś aspekt upiększania systemu, więc chyba nie są off top .

Pozdrawiam i liczę na szybką odpodwiedź :slight_smile: .

Magdalena1999, wybrałam taką kolejność a nie inną, bo to był kolejny reinstall, jeszcze do tego spowodowany tym, że tak namieszałam w swoim kompie, że nie było już innego wyjścia. W każdym razie do tego stopnia nie znoszę reinstalli, że przez około miesiąca nie instalowałam ponownie systemu. Więc kiedy zdecydowałam się na reinstall, to nie mogłam patrzeć na domyślne ekrany bootowania i logowania, bo zawsze jak je widzę, są dowodem tego, że znowu coś tak popsułam, że nie dało się naprawić. Miałam do wyboru- zarwać noc i zainstalować wszystkie aktualizacje, albo zmienić te domyślne ekrany bootowania i logowania. Niestety wybrałam drugą opcję. Niestety nie mogę ustalić jakie pliki systemowe podmienił bootskin. Ale wywołał błąd o którym wcześniej wspomniałam.

Sądzę, że pomocny w ustaleniu tego, co zostało podmienione będzie artykuł bazy Microsoftu, na który natrafiłam po tym, jak bezskutecznie próbowałam zainstalować sp2. Wprawdzie opisany tam problem dotyczy innych programów, ale symptomy były bardzo podobne. Podaję linka: http://support.microsoft.com/kb/327101/pl. Aha, wprawdzie tam opisano problem z instalacją sp1, ale w moim przypadku dotyczył sp2. ( w moim temacie: nie mogę zainstalować sp2, jest szerzej opisany ten problem, gdyby mi wówczas userzy nie pomogli to nie miałabym ani sp2, ani sp3).

Źle mnie zrozumiałaś, aktualizacje nie wywołały problemu, ale któryś z tych dwóch programów (raczej logon studio) przez to, że podmienił pliki systemowe.

( Wtedy, gdy próbowałam zainstalować sp2, po ściągnięciu go ze strony microsoftu, wyskoczył komunikat, że: Podstawowy plik systemu (jądro) używany do uruchomienia tego komputera nie jest plikiem systemu Microsoft Windows. Dodatek Service Pack nie zostanie zainstalowany. Potem było odwołanie do artykułu Q327101).

Stukot , dziękuję za szybką i szczerą odpowiedź. Przeczytałam po kolei Twoje wcześniejsze posty - wraz z linkami, co trochę trwało - i już rozumiem, czemu nie chciałaś patrzeć na te ekrany. Ale nie bądź dla siebie taka surowa! Najlepszym sposobem na dobre poznanie systemu jest popsuć go kilka razy i chyba każdy ten etap prędzej czy później przechodzi :slight_smile: . Poza tym, dzięki Twoim próbom sporo osób dowiedziało się czegoś nowego, ja na pewno.

Żeby nie nazywało się, że offtopuję: do zmiany stylu nie potrzebujesz Stylera (nie lubię triali i shareware, a Tobie też trochę podpadł), wystarczy jakikolwiek program do zmiany wyglądu (polecam “Bricopacki”) który podmieni plik uxtheme.dll , później żeby dodać nowy styl, wystarczy zapisać go w katalogu Resources i wybrać w ustawieniach ekranu. Wklejając nowe elementy do innych składowych “Bricopacka” możesz modyfikować także pozostałe składowe wyglądu, a ekrany logowania bywają naprawdę eleganckie - zwróć uwagę na Longhorn Inspirat. Może ta informacja Ci się przyda.

Życzę dobrej zabawy ze zmianami wyglądu :-).

Magdalena1999, używam stylera do zmiany stylu, bo dzięki temu mam dużo styli wizualnych na dysku D. Ściągam tylko darmowe style wizualne, z różnych stron. Nie uznaję żadnych modyfikacji plików systemowych. Nie po to instalowałam legalny system.

Teraz z kolei mam dylemat, bo nie wiem czy mogę wreszcie zmienić ekrany bootowania i logowania. Nie chcę nic uszkodzić. Nie chcę, aby się stało coś, że będę musiała zrobić reinstall. Teraz do zmiany styli będę używać stylera i tuneup utylies. Miałam już kiedyś vistę transformation pack, ale nie polecam, bo system wtedy chodzi wolniej.

Ale przecież Styler też musi podmieniać plik uxtheme.dll , inaczej nie mogłabyś instalować styli z internetu. Jedyne legalne dodatkowe style z Microsoftu to Zune i Media Center (ten drugi w kilku wersjach), do innych musisz mieć plik spatchowany. W MS niby nie zgadzają się na ingerowanie w pliki systemowe, ale wiedzą przecież o sprzedaży programów typu StyleXP i nigdy nie zaprotestowali, więc chyba nie mają nic przeciwko. Podobno -choć może to plotka- zawarli nawet umowę z firmą Stardock, producentem WindowBlinds.

Korci mnie, żeby poeksperymentować z Logon Studio i przekonać się, co właściwie robi z systemem, niestety, teraz bardzo potrzebuję sprawnego sprzętu, a zupełnie nie mam czasu, żeby coś odkręcać, gdyby się popsuło (może później). Jestem za to przekonana, że ekran bootowania możesz podmienić bezpiecznie.

Mam nadzieję, że wszystko ułoży się po Twojej myśli.

Kiedyś używałam programu o nazwie Desktop Architect + spolszczeniei trzeba przyznać, że było po jego instalacji oraz użytkowaniu nie było żadnych problemów. Nie weim, jak sprawuje się na XP, ale na Windowsie 98 działa bardzo dobrze. Teraz zaś używam Zune Theme i uważam, że bardzo ładnie wygląda :slight_smile: . Wie ktoś może, jak zmienić kolory przycisku Start z pomarańczowego na inny??

viewtopic.php?f=6&t=195829#p1318359 :slight_smile:

magdalena1999 styler nie podmienia żadnych plików systemowych. Styler- to mała aplikacja należąca do pakietu vista transformation pack, którą można ściągnąć jako oddzielny program i używać. U mnie dobrze działa i nie stwarza żadnych problemów, mimo tego że ta aplikacja próbuje się łączyć z internetem bez wiedzy użytkownika. Po odcięciu jej dostępu do internetu nie stwarza żadnych problemów.Zauważyłam, że style lepiej są wczytywane, gdy w systemie jest obecne tuneup utylies. Może to on coś podmienia.

Zainstalujcie sobie Vista Inspirat i VistaDriveStatus :slight_smile:

I kom chodzi pięknie, nic nie zamula, a do tego wygląda pięknie :smiley:

VistaMizer rządzi