Upłynął limit czasu żądania


(Master Przemo) #1

Od pewnego czasu mam problem z internetem. Dużo stron nie chce się otworzyć między innymi http://www.cabalonline.com/http://www.elektroda.pl/ . Gdy próbuje wejść na te strony wyświetla się komunikat Nie udało się nawiązać połączania , lub minął czas ładowania strony. Korzystam z Firefoxa, należę do osiedlowej siedzi, jestem podłączony kablem, komputer skanowałem Spybotem, mam także Kasperskiego, korzystam z Windowsa XP Professional SP3. System niedawno przeinstalowany wcześniej tez występował ten problem. Gdy wpisuje w konsoli ping www.elektroda.pl wyświetla się komunikat Upłynął limit czasu żądania. Nic nie daje także wchodzenie na te strony poprzez wpisywanie ich adresu ip w przeglądarkę. Co może być przyczyną tego problemu. Proszę o odpowiedź. Dodam, że długo szukałem na forum rozwiązania tego problemu niestety nic nie znalazłem.


(Vanzik) #2

Zmień jeden z DNSów (jeśli to sieć osiedlowa to możesz u siebie na komputerze, ew. na routerze jeśli masz do niego dostęp) na inny.

Możesz wykorzystać http://www.opendns.com/ (208.67.222.222 i 208.67.222.220). Potem cmd->/flushdns.

(no i jeszcze jest możliwość, że ktoś lub coś te strony blokuje celowo, wtedy ew. kontakt z właścicielem)


(Master Przemo) #3

Zaraz sprawdzę to o czym mówiłeś dzisiaj zauważyłem, że stronki działają ja na nie wejdę poprzez bramki proxy zainstalowałem sobie Tora, który zmienia mi proxy ale to jest uciążliwe na dłuższą metę ponieważ internet bardzo zwalnia.

Nic z tego wpisałem te adresy DNS i dalej nie mogę się łączyć z tymi stronami :confused:


(jimasek) #4

zgłoś do admina twojej sieci!?