Uprawia ktoś z Was kulturystykę? :)

Tak, tak… cień :twisted:. A pisałeś:

Więc to nie cień, tylko złe ćwiczenie.

Pudzian bierze odżywki od 14 lat, więc i tak już nie będziesz tak wyglądał :twisted:. Po prostu masz “nie proporcjonalnie” wyćwiczoną klatkę piersiową. A dokładne i dobre ćwiczenie klatki piersiowej nie znaczy, że będziesz wyglądał jak nie wiadomo kto.

squeet - o spaleniu mięśnia nie wiedziałem do tej pory… Dzięki, że napisałeś, bo to ważna wskazówka. Ale myślę, że za dużo nie ćwiczę… Jedynie nad przedramieniem będę się musiał zastanowić, czy nie za często…

kamiennikl jeśli ćwiczysz tym planem od samego początku to robisz wielki błąd. Klatke ćwiczysz dwa razy w tygodniu i na każdym treningu robisz 16 serii :confused: katastrofa, dotyczy to również pozostałych grup mięśniowych. Nawet kulturyści mający za sobą 10 lat treningów nie katują tak mięśni. Mimo że teraz ten plan daje Ci dobre rezultaty, to za jakiś czas popadniesz w stagnacje i nic z tych Twoich treningów nie będzie.

Ja uprawialem kiedy nie mialem kompa. Kiedy sie dorwalem do tej maszyny, rozleniwilem sie… chcialbym miec takie ambicje jak kiedys…

[alexsus]PL klata jak u wariata :wink:

Arturek ma racje. Rozmawiałem z tremerem jednym ,który powiedział ,że jeśli się za intensywnie do swojego wieku ćwiczy przez 20 rokiem życia to potem można się pożegnąć z lepszymi wynikami za kilka lat. Więc radze Ci odpuść ,bo 6 razy w tygodniu to stanowczo za dużo!!

No to w takim razie jak. np. klatkę mam ćwiczyć raz w tygodniu Waszym zdaniem? Mój kuzyn ćwiczy 4 lata tym tym treningiem (zawsze 6 razy w tygodniu) i jakoś ładnie wygląda i ma dużo siły… Więc Wasze zdania można by rozważać… Wszystko zależy od “jakości” organizmu, jego wytrzymałości.

No ale w końcu fakt faktem - mój kuzyn zaczął ćwiczyć w wieku 16 lat, teraz ma 20 i cały czas trenuje m.w. wg tego planu, co ja podałem. Narazie zazdroszcze mu takiego wyglądu. Teraz na klatkę podnosi 160kg, a zaczął od 30-40kg.

Ja cwicze kulturystyke… Palce od rąk mam wycwiczoen jak mało kto… :stuck_out_tongue: Do tego biceps (od podnoszenia butelki :P) I czego tu chciec?? Klatka?? Blokers jestem czy jak?? :stuck_out_tongue:

kamiennikl jeśli jesteś taki pewny swojego planu to ćwicz tak dalej. Jeśli Twój kuzyn ćwiczy tym planem już 4 lata to powiedz mi tylko jakie koksy bierze?? A może warto też czasem posłuchać co mówią inni?Uwież mi jeśli będziesz ćwiczył klatke i inne grupy mięśniowe raz w tygodniu to w zupełności wystarczy. A jeśli twój kuzyn tak dobrze sie zna. To zapytaj go jakie są fazy rozwoju mięśni i ile trwa każda z nich. Jeśli będzie umiał odpowiedzieć na to pytanie to sam stwierdzisz że trening dwa razy w tygodniu przy tak dużej ilości serii jest dużym błędem.

ej mam pytanko, jeszcze nie cwiczyłem wyczynowo itp, poza lekcjami w-f w szkole, mam pytanko od czego mam zacząć i jak ćwiczyć, poradźcie mi bo sie nie znam na tym :slight_smile:

Najlepiej zacząć od planu ogólnorozwojowego i ćwiczyć małymi ciężarami tak, aby nauczyć się techniki oraz przyzwyczaić mięśnie. Obciążenie nie większe niż 55 - 65% tzn. wyciskasz 60 kg to ciężar 35-40 kg powinien na początek wystarczyć. Nie można zapomnieć też zapomnieć o porządnej rozgrzewce. Spróbuje gdzieś znaleźć plan, jakim zaczynałem i zobaczysz jak to mniej więcej wygląda.

Pozdrawiam. :wink:

a nie wiesz gdzie znajde wszytko co i jak , a najlepiej z obrazkami żeby było pokazane, bo naprawde nie znam sie na technikach ćwiczeń, albo jak przyjdzie kolega kamiennikl to mi cos napewno doradzi :]

Przedewszystkim http://www.sfd.pl zacznij od tego. Tam jest wszystko co i jak. A zdjęcia spróbuje znaleść.

Pozdrawiam. :wink:

UPDATE:

Tutaj jest wszystko, zdjęcia opisy i inne rzeczy.

Zacznij pod okiem doświadczonej osoby, która ćwiczy, wtedy unikniesz zbędnych błędów od razu.

Ja nie uprawiam kulturystyki,ale codziennie robie kilka serii pompek,i przede wszystkim rozciągam się,żeby zrobic szpagata :lol:

Ja przed tym jak zacząłem ćwiczyć na siłowni robiłem pompki codziennie po 40-50 kilka serii i nie poczułem przypływu sił i wzrostu mięśni ,jak po siłowni :).


andrzej1982 nie myśl że jesteśmy debilami i myślimy że to twoja fota. W googlach znalazłeś jakiegoś umięśninego wieśniaka z pryszczami na twarzy i go wrzucasz żeby tu imponować :roll: Weź nie przesadzaj już na tym forum bo przegonisz Tomka23 :lol: możliwe, że jesteś takim forumowym baronem Munchhausenem

Zamiast kogoś oskarżać, byś znalazł tą fotę na Google, żeby udowodnić swoją tezę :idea: Bo ja wierzę, że to fota andrzeja1982

A Pana Trola z SB karmić nie będziemy…

PS Ja nie uprawiam kulturystyki.

jak tak dalej pójdzie to kolejna kłódeczka będzie w topicu :rotfl: :stuck_out_tongue: