Uprawnienia (win xp)

Witam

Chciałem ustawić na komputerze z windows xp (sp2) drugiego użytkownika, z ograniczonymi uprawnieniami, by nie mógł modyfikować czy usuwać większości katalogów na dysku.

Ogólnie mówiąc chcę mieć konto administratora do którego będą należeć katalogi na dyskach C: i D: oraz konto drugiego użytkownika, który nie będzie miał dostępu do zapisu czy modyfikacji danych w konkretnych katalogach.

Dodałem drugiego użytkownika, jednak jako administrator nie widzę jakichś odpowiednich zakładek we właściwościach katalogów. Pole “make this folder private” jest niemożliwe do zaznaczenia (jest szare) i nie wiem co zrobić, bym mógł ustawić prawa tak jak chcę. Jedyne co na razie działa to po prostu logowanie :slight_smile: Mam admina z hasłem i drugiego użytkownika bez hasła. W sumie to z kilku artykułów które znalazłem na google wynika, że we właściwościach folderów powinienem mieć zakładkę “zabezpieczenia” gdzie mógłbym ustawić co trzeba… A takiej zakładki nie mam…

Czy możecie wyjaśnić mi jak powinienem skonfigurować windowsa, by móc określać prawa drugiego użytkownika (nie administratora) ?

Wejdź na w Moim komputerze na Narzędza -> Opcje folderów -> Widok

i odznacz Użyj prostego udostepniania plików