UPS - pomoc w wyborze (mała firma)


(Ktrojanek) #1

Witam!

Zostałem poproszony o zakupienie UPSa - ale się na tym kompletnie nie znam. Czytałem poradniki jak liczyć moc itd, ale to nie wystarczy. Nie znam się kompletnie na firmach w tej działce - i w związku z tym proszę Was o pomoc. Sprzęt, który będzie podłączony:

  1. serwer (zasilacz 400W),

  2. Firewall ASA5505 [http] - Steady 20W, Max Peak 96W,

  3. Switch http://pl.airlive.com/product/Ether-GSH24T_v3 - max 45W

Zastanawiam się nad czymś takim: http://www.komputronik.pl/product/11797 ... 0E_GP.html - ale nie mam pojęcia czy to dobry wybór. Zależy mi na jednym zapasowym gniazdku, ale nie jest to wymóg konieczny, choć mile widziany. Dodatkowo póki co nie ma planów podłączenia większej liczby urządzeń - ale wolę mieć większy zapas gdyby jednak coś trzeba było podłączyć.

http://www.komputronik.pl/product/11200 ... 200VA.html - czemu tak mało kosztuje...?

A może ten: http://www.komputronik.pl/product/13590 ... Sinus.html

Ostatnie pytanie: czy jeśli UPS ma 2 wyjścia, to można (używając rozgałęziacza) podłączyć więcej urządzeń? np. tak jak w tym ostatnim są dwa gniazdka, a podłączyłbym 3 urządzenia w ten sposób?

I jeszcze jedna kwestia: preferowane sklepy nieinternetowe, najchętniej komputonik, vobis itp - "widzi mi się" pracodawcy... :slight_smile:

Budżet: max 1100PLN brutto.


(JoteS) #2

Masz tu link do porządnego urządzenia http://www.proline.pl/?p=CP+CP1300EPFCLCD Używam słabszej wersji sprzętu tego producenta i jestem bardzo z niego zadowolony :slight_smile:


(Ktrojanek) #3

OK, dzięki! A ten soft PowerPanel Personal Edition do czego służy? Monitorowanie pracy urządzenia jak się domyślam? A czy ewentualnie jakaś tańsza wersja - oczywiście słabsza? Czy lepiej faktycznie wziąć to i mieć taki zapas?


(boykott) #4

Zainwestuj w produkty firmy APC. Są niezawodne i praktycznie bez awaryjne (nie licząc okresowych wymian akumulatorów). Jeśli ma to działać razem z serwerem to weź pod uwagę serię “Smart” która to pozwala “się sterować” oraz informuje na bierząco co się dzieje z zasilaniem, dodatkowo ma pełny sinus na wyjściu oraz możliwość wymiany aku “na gorąco” - bez wyłączania ups’a.

Chyba najlepszym kompromisem jest APC Smart 750 lub (starszy) APC Smart 1000. Zakup nowego APC jest nie opłacalny dlatego warto poszukać go na znanym portalu aukcyjnym, uczulam tylko aby sprzedawca wykonał tzw. kalibracje akumulatorów - to bardzo ważna rzecz!

Co do pytania o ilość gniazdek, to można podpiąć przedłużacz/listwę (pamiętaj tylko o tym ze ups’y maja gniazda w standardzie IEC).


(JoteS) #5

Soft to monitoring, tu masz opis http://www.cyberpowersystems.com/suppor … pp_pe.html. Podłączenie kablem USB z kompem pozwoli automatycznie pozamykać oprogramowanie przed wyłączeniem napięcia. Są też słabsze jednostki tej firmy http://www.proline.pl/?p=CP+CP900EPFCLCD czy nawet ta http://www.proline.pl/?p=CP+UPS+DX800E-FR

W sprzęcie który proponuję masz zwykłe gniazdka przez co opada wymiana kabli zasilających :slight_smile:


(Ktrojanek) #6

@boykott bardzo dziękuję za wyjaśnienie, rekomendacje! Poszukam, będę miał wszystko na uwadze :slight_smile: faktycznie na te gniazda bym nie zwrócił uwagi…

Dodane 03.03.2012 (So) 16:24

@JoteS bardzo dziękuję za pomoc! Teraz już przynajmniej wiem na co zwracać uwagę :slight_smile:


(B80219) #7

Ups oceniaj po wielkości, nie może być dobry ups mały. Bo akumulator musi się gdzieś zmieścić!