UPS Powercom - buczenie przy ładowaniu

Mam mały UPS PCM.

Zasilacz jest cały czas podłączony do prądu, ale gdy nie używam komputera jest wyłączony przyciskiem na obudowie.

Dziś na rano usłyszałem buczenie i to nie takie bzyczenie jak przy pracy na akumulatorze, tylko bardziej głuche.

Włączyłem komputer odłączając zasilacz od gniazdka na ok 10 minut, potem podłączyłem z powrotem do gniazdka i jest niby ok.

Co to mogło być?

Hej,

Na dobrą sprawę sprawdź, powodów mogło być kilka. Jeden z najprostszych to po prostu poluzowana którąś ze śrubek oraz/lub nie do końca równa powierzchnia, na której stoi urządzenie. Jeśli pukniecie w urządzenie bądź jego delikatne przesunięcie powoduje ustąpienie bzyczenia, to nie ma powodów od obaw. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Pukałem przestawiałem itp - UPS stroi na drugim komputerze który jest na podłodze.

Teraz jest cały czas ok, ale nie wiem czy mam go nadal zostawiać pod AC na noc.

Hej,

Ale spowodowało to ustanie bzyczenia czy też poruszanie nie dało zupełnie nic?

Wydaje mi się, że podłączenie cały czas do AC nie powinno mieć znaczenia na działanie samego UPS’a. W końcu ten nie jest ładowany, jeśli wcześniej energia z akumulatora nie była zużyta…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nic.

Zostawiłem teraz 24h włączony i nic się nie dzieje niby.

Hej,

To zostaje jeszcze sprawdzenie, czy odłączenie zasilania, gdy UPS bzyczy, powoduje zmianę i czy po ponownym połączeniu nie słychać jakiś niepokojących dźwięków.

:arrow: A czy przypadkiem UPS nie był jakoś wyjątkowo gorący?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odłączam, bzyczy jak zawsze. Podłączam zasilanie i tyka jak zawsze przełączając się na ładowanie.

Ogólnie zimny, jedynie letni jak boczna krawędź LCD i tylko gdzieś bliżej środka zasilacza koło szparek na odprowadzanie powietrza.

Hej,

Myślę zatem, że nie ma powodu do obaw, a to bzyczenie, które raz wystąpiło, raczej nie powinno wskazywać na niepokojące zachowanie urządzenia.

Pozdrawiam,

Dimatheus