Upychanie CD

Jak sie robi tak by np. nagrać sobie iso płytki I jeszcze coś dobrać na tą płytke?(to był przykład) Tak jak to robią chłopaki z CDA, którzy w ostatnim numerze dali Footbal menagera 03/04 I jeszcze 2 dema na tej samej płycie? Jak lub czym to sie robi?

moim zdaniem zalezy od wielkosc dema/gry. jak masz plytke 700mb gra zajmuje 300mb to zostaje 400mb i chyba mozesz normalnie upchnac dema moim zdaniem

no właśnie!! zwykłe nero się kłania!! no chyba że koledze tomi_lee chodzi o dogrywanie na płytkę !!

Mam płytke CD-R 700 mb.(pospolita Esperanza) chce na nią przegrać gierke która ma powiedźmy 600 mb. Więc zostaje 100 mb luzu i w te 100 mb chce wepchnąć jakieś pliki. np. instalator do dema czy programu. I jak to zrobić by nie dogrywać, bo jak wiadomo na CD-R sie nie dogrywa i nie zepsuć CD

stwórz sobie dwa katalogi na płycie?? gra i demo??? nie wiem czy o to ci chodzi!! :roll:

Skopiuj grę,ale nie zamykaj CD,to potem będziesz mógł dograć inne pliki.

Na cdr możesz dograć jak nagrywasz płytkę wielosesyjną.

Z tego co rozumiem masz czystą płytę i chcesz na nią nagrać gierkę 600MB i coś tam jeszcze. Więc musisz nagrac ją jako dysk z danymi i wskazać mu odpowiednie pliki. Najpierw tą grę 600MB a potem pliki które chcesz dodać. :smiley:

Obawiam się jednak,że przy takim sposobie nagrywania gry,może ona potem nie działać…

Jak mam rozpoznać takie płytki? Czym sie charakteryzują?

Ale ktoś mi mówił że to by było za proste. Czy jeśli bym wziął jakąś płyte, zaznaczył wszystkie pliki, skopiował na dysk i wgrał je na dysk CD to czy gra na tym nagranym przezemnie dysku wciąż by chodziła???

To nie chodzi o typ płytek lecz o sposób nagrywania w np.Nero

No właśnie nie w każdym przypadku :?

siema! jezeli masz gre i chcesz do niej dobrac jeszcz jakies pliki, ale w taki sposob aby nie spowodowac zepsucia gry (np. po skopiowaniu na dysk) musisz zrobic tak:

  1. ściagasz sobie program WinISO (ja uzywam takiego, moze sa inne)

  2. za pomocą tego wlasnie programu robisz image gry (plyty z gra)

  3. nastepnie otwierasz powstaly plik *.iso z ta wlasnie gra i klikasz w oknie programu WinISO Actions–>Add directory (lub add file, zaleznie od potrzeby)

  4. klikasz File–>Save

  5. uruchamiasz Nero i za jego pomoca nagrywasz plik (Recorder–>Burn image)

ja juz nie raz tak robilem i nie zdazylo mi sie zeby gra pozniej nie dzialala :slight_smile:

I taka odpowiedź mi sie podoba! :smiley: Dzięki -Kocurku- :smiley:

nie ma sprawy tomi_lee, trzeba sobie pomagac :smiley:

podczas wypalan. plytek nagrywac:multisesja,lub obraz iso ; otworzyc

i zapisac go w katalogu,a potem dodawac inne katalogi