Upychanie CD

(Dziobson) #1

Jak sie robi tak by np. nagrać sobie iso płytki I jeszcze coś dobrać na tą płytke?(to był przykład) Tak jak to robią chłopaki z CDA, którzy w ostatnim numerze dali Footbal menagera 03/04 I jeszcze 2 dema na tej samej płycie? Jak lub czym to sie robi?

(Mdod) #2

moim zdaniem zalezy od wielkosc dema/gry. jak masz plytke 700mb gra zajmuje 300mb to zostaje 400mb i chyba mozesz normalnie upchnac dema moim zdaniem

(Duch) #3

no właśnie!! zwykłe nero się kłania!! no chyba że koledze tomi_lee chodzi o dogrywanie na płytkę !!

(Dziobson) #4

Mam płytke CD-R 700 mb.(pospolita Esperanza) chce na nią przegrać gierke która ma powiedźmy 600 mb. Więc zostaje 100 mb luzu i w te 100 mb chce wepchnąć jakieś pliki. np. instalator do dema czy programu. I jak to zrobić by nie dogrywać, bo jak wiadomo na CD-R sie nie dogrywa i nie zepsuć CD

(Duch) #5

stwórz sobie dwa katalogi na płycie?? gra i demo???? nie wiem czy o to ci chodzi!! :roll:

(Damian) #6

Skopiuj grę,ale nie zamykaj CD,to potem będziesz mógł dograć inne pliki.

(lazikar) #7

Na cdr możesz dograć jak nagrywasz płytkę wielosesyjną.

Z tego co rozumiem masz czystą płytę i chcesz na nią nagrać gierkę 600MB i coś tam jeszcze. Więc musisz nagrac ją jako dysk z danymi i wskazać mu odpowiednie pliki. Najpierw tą grę 600MB a potem pliki które chcesz dodać. :smiley:

(Damian) #8

Obawiam się jednak,że przy takim sposobie nagrywania gry,może ona potem nie działać...

(Dziobson) #9

Jak mam rozpoznać takie płytki? Czym sie charakteryzują?

Ale ktoś mi mówił że to by było za proste. Czy jeśli bym wziął jakąś płyte, zaznaczył wszystkie pliki, skopiował na dysk i wgrał je na dysk CD to czy gra na tym nagranym przezemnie dysku wciąż by chodziła????

(Damian) #10

To nie chodzi o typ płytek lecz o sposób nagrywania w np.Nero

No właśnie nie w każdym przypadku :?

(-kocur-) #11

siema! jezeli masz gre i chcesz do niej dobrac jeszcz jakies pliki, ale w taki sposob aby nie spowodowac zepsucia gry (np. po skopiowaniu na dysk) musisz zrobic tak:

1. ściagasz sobie program WinISO (ja uzywam takiego, moze sa inne)

2. za pomocą tego wlasnie programu robisz image gry (plyty z gra)

3. nastepnie otwierasz powstaly plik *.iso z ta wlasnie gra i klikasz w oknie programu WinISO Actions-->Add directory (lub add file, zaleznie od potrzeby)

4. klikasz File-->Save

5. uruchamiasz Nero i za jego pomoca nagrywasz plik (Recorder-->Burn image)

ja juz nie raz tak robilem i nie zdazylo mi sie zeby gra pozniej nie dzialala :slight_smile:

(Dziobson) #12

I taka odpowiedź mi sie podoba! :smiley: Dzięki -Kocurku- :smiley:

(-kocur-) #13

nie ma sprawy tomi_lee, trzeba sobie pomagac :smiley:

(Xiao19) #14

podczas wypalan. plytek nagrywac:multisesja,lub obraz iso ; otworzyc

i zapisac go w katalogu,a potem dodawac inne katalogi