Uruchamiać bezinstalacyjnie grę


(Marunde) #1

Mam oryginalną grę zainstalowaną na PC. Czy jest jakiś sposób (za pomocą jakiegoś programu) abym mógł ją skopiować na pendrive i uruchamiać na dowolnym komputerze bez instalowania (np. z braku praw administratorskich) ? Nie wydaje mi się, abym łamał w ten sposób prawa autorskie, ponieważ tylko ja będę użytkownikiem tej gry. Nie ma chyba różnicy czy uruchamiam ją z dysku czy pendrive. Jeśli się mylę to proszę o poprawienie.


(Wiktor 1996 96) #2

Ale jaka ta gra, ja kiedyś miałem Hitman 3 to wgrałem na płytę i grałem z płyty, a gry np EA np FIFA 2009 czy wcześniejsze z płyty nie odpalisz potrzebny by był wpis do rejestru.


(niezDarek) #3

w licencji napisane jest wyraźnie że jednocześnie gra może znajdować się tylko na jednej stacji robocze, a nie użytkowana przez jednego użytkownika i jeżeli byś korzystał tylko na pendrive nie była by zainstalowana na żadnym komputerze to w takim wypadku legalnie byś jej mógł używać, wszystko zależy jaka to gra, spróbuj stworzyć wersje portable odpowiednim programem jeżeli licencja gry pozwala na ingerencje w strukturę jej plików.


(Marunde) #4

A jakim programem mogę stworzyć wersję portable?


(system) #5

Niestety, nie ma takiego programu...


(Marunde) #6

To jest taki program czy go nie ma?

W google wyskakują mi jakieś programy typu: Thinstall Virtualization Suite 3.3 ale nie wiem czy dobrze szukałem.


(Onimusza666) #7

Jaka to gra i czy posiada zabezpieczenie,a także czy płyta jest wymagana w napędzie?


(Erka456) #8

Pokombinować zawsze można ;p

Podaj jaka to gra...

onimusza666 - Po co mu płyta jak może zrobić wirtualny napęd :slight_smile:


(Onimusza666) #9

Dobrze kombinujesz :stuck_out_tongue: temat brzmi'' uruchamiać bezinstalacyjnie grę'' a żeby grać z wirtualnego napędu,trzeba wpierw utworzyć obraz gry - i wydaje mi się że gra musi być zainstalowana na PC :?: #-o