Uruchamiania XP

(fiero) #1

Witam wszystkich

Mam problem z uruchamianiem systemu, ładuje mi sie baaaaardzo długo, Bootvis pokazał mi wynik 148 sek.! Wiem że podobnych tematów bylo wpierony i troche ale żaden niepasuje do mojego przypadku. Po włączeniu kompa pokazuje mi sie ekran z wersją biosa, pamięcią, i dyskami, nastepnie pokazuje mi sie ekran uruchamiania windy z żółtym paskiem na dole. Pasek przelatuje dwa razy, ekran robi sie sie czarny i ...... ide zrobić sobie kawe bo w tym momencie komp mi wisi, tak na oko ze dwie minuty. Dopiero potym czasie wyskakuje mi niebieski ekran z napisem "Zapraszamy" i od tego momentu wszystko jest juz ok.

niepomaga reinstalka

karte sieciową wyłaczyłem w biosie

mam AVG free edition i spybot firewall

z autostartu i rejestru tez usunołem śmieci

w momencie kiedy mam czarny ekran i komp wisi przy ładowaniu twardziej niepracuje

mam ustawione UDMA nie PIO

mam legalnego windowsa (szef kupil 6 XPeków poczym kupił 6 notebooków z windami i wcześniejsze poprostu rozdał) :wink:

próbowałem już chyba wszystkiego, jeżel wam coś przychodzi do głowy to please poratujcie mnie bo "hibernacja" jest dobra ale do czasu :frowning:

(fiesta) #2

A czy nie jest to przypadkiem wina AVG ?? Możliwe że masz uaktywnione w programie scanowanie bootsecotorów i to tak muli Twojego kompa przy uruchamianiu. Najlepiej jak byś opisał jaką masz konfigurację sprzętową.

(Kos@) #3

Więc tak:

Programem RegCleaner lub jv16PowerTools usuń z autostartu jak najwuęcej niepotrzebnych wpisów

Programem Docotr Tweak XP, w dziale Opcje WinXP, przejdz na zakladke Przyśpieszanie. Tam ustaw prefetching na poziom "zalecany", kliknij przycisk "usuń zawartosc pamieci podrecznej". Zaptaszkuj pola "szybciej zamykaj Windows XP" i odznacz pole "automatycznie defragmentuj pliki startowe podczas startu systemu". Zdefragmentuj je przy okazji i rob to często. Przejdz na "Dostosuj" i tam wyłącz Dra Watsona. Zaznacz "zamykaj szybciej aplikacje, które przestały odpowiadac"

Radzę tez zdefragmentowac dyski twarde i wylączyc wodotryski Windowsa:

prawoklik na moj komputer>wlasciwosci>zaawansowane>wydajność, ustaw> i wybierz "dla uzyskania jak najlepszej wydajnosci"

(fiero) #4

przyznam ci sie że też podejżewam oto AVG ale wyłączyłem skanowanie bootsektorów, myślalem jeszcze ze to wina karty sieciowej ale po reinstalce wyłaczylem wogole karte, niezakładalem sieci a problem i tak pojawił sie znowu.

oto co mam;

asrock k7s8x na SISie

athlonxp 2000

256 DDR 333mhz

dzwiek MINT 6 CH

karta tv pixelview (a może ta "cholera" coś miesza ?!?! )

hdd 20gb+6.4gb+3.2gb :wink: (system jest na 6.4 połączony z 3.2)

combo liteon

(Marsmo) #5

Czyli jednak coś Ci muli w autostarcie! :frowning:

Nie będę odkrywcza w tym co powiem :twisted:, ale wklej tu logo ze scanu Hijack'iem! To rozwiązywało zazwyczaj wiele problemów...

Tu masz linka do programu:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... opic=15989

Sam niczego na razie nie usuwaj!

(fiero) #6

Witam ponownie

wygląda nato ze problem tkwił w biosie plyty, zrobilem update (a raczej moja żona) i działa. Czasem kobiety na coś sie przydają (nietylko żeby zrobić pranie i obiad) :twisted:

jednak jeszcze to nieto co bym chciał więc poniżej jest wydruk co mam w autostarcie;

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Sygate\SPF\smc.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG6\avgserv.exe

C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

C:\WINDOWS\Mixer.exe

C:\Program Files\Customizer XP\RAMIdle.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG6\avgcc32.exe

C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe

C:\WINDOWS\System32\dpnlobby.exe

a tak wogóle to chciałem wam podziękować za pomoc, najbardziej kompetentne forum na necie :spoko: