Uruchamiania XP

Witam wszystkich

Mam problem z uruchamianiem systemu, ładuje mi sie baaaaardzo długo, Bootvis pokazał mi wynik 148 sek.! Wiem że podobnych tematów bylo wpierony i troche ale żaden niepasuje do mojego przypadku. Po włączeniu kompa pokazuje mi sie ekran z wersją biosa, pamięcią, i dyskami, nastepnie pokazuje mi sie ekran uruchamiania windy z żółtym paskiem na dole. Pasek przelatuje dwa razy, ekran robi sie sie czarny i … ide zrobić sobie kawe bo w tym momencie komp mi wisi, tak na oko ze dwie minuty. Dopiero potym czasie wyskakuje mi niebieski ekran z napisem “Zapraszamy” i od tego momentu wszystko jest juz ok.

niepomaga reinstalka

karte sieciową wyłaczyłem w biosie

mam AVG free edition i spybot firewall

z autostartu i rejestru tez usunołem śmieci

w momencie kiedy mam czarny ekran i komp wisi przy ładowaniu twardziej niepracuje

mam ustawione UDMA nie PIO

mam legalnego windowsa (szef kupil 6 XPeków poczym kupił 6 notebooków z windami i wcześniejsze poprostu rozdał) :wink:

próbowałem już chyba wszystkiego, jeżel wam coś przychodzi do głowy to please poratujcie mnie bo “hibernacja” jest dobra ale do czasu :frowning:

A czy nie jest to przypadkiem wina AVG ?? Możliwe że masz uaktywnione w programie scanowanie bootsecotorów i to tak muli Twojego kompa przy uruchamianiu. Najlepiej jak byś opisał jaką masz konfigurację sprzętową.

Więc tak:

Programem RegCleaner lub jv16PowerTools usuń z autostartu jak najwuęcej niepotrzebnych wpisów

Programem Docotr Tweak XP, w dziale Opcje WinXP, przejdz na zakladke Przyśpieszanie. Tam ustaw prefetching na poziom “zalecany”, kliknij przycisk “usuń zawartosc pamieci podrecznej”. Zaptaszkuj pola “szybciej zamykaj Windows XP” i odznacz pole “automatycznie defragmentuj pliki startowe podczas startu systemu”. Zdefragmentuj je przy okazji i rob to często. Przejdz na “Dostosuj” i tam wyłącz Dra Watsona. Zaznacz “zamykaj szybciej aplikacje, które przestały odpowiadac”

Radzę tez zdefragmentowac dyski twarde i wylączyc wodotryski Windowsa:

prawoklik na moj komputer>wlasciwosci>zaawansowane>wydajność, ustaw> i wybierz “dla uzyskania jak najlepszej wydajnosci”

przyznam ci sie że też podejżewam oto AVG ale wyłączyłem skanowanie bootsektorów, myślalem jeszcze ze to wina karty sieciowej ale po reinstalce wyłaczylem wogole karte, niezakładalem sieci a problem i tak pojawił sie znowu.

oto co mam;

asrock k7s8x na SISie

athlonxp 2000

256 DDR 333mhz

dzwiek MINT 6 CH

karta tv pixelview (a może ta “cholera” coś miesza ?!?! )

hdd 20gb+6.4gb+3.2gb :wink: (system jest na 6.4 połączony z 3.2)

combo liteon

Czyli jednak coś Ci muli w autostarcie! :frowning:

Nie będę odkrywcza w tym co powiem :twisted:, ale wklej tu logo ze scanu Hijack’iem! To rozwiązywało zazwyczaj wiele problemów…

Tu masz linka do programu:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=15989

Sam niczego na razie nie usuwaj!

Witam ponownie

wygląda nato ze problem tkwił w biosie plyty, zrobilem update (a raczej moja żona) i działa. Czasem kobiety na coś sie przydają (nietylko żeby zrobić pranie i obiad) :twisted:

jednak jeszcze to nieto co bym chciał więc poniżej jest wydruk co mam w autostarcie;

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Sygate\SPF\smc.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG6\avgserv.exe

C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

C:\WINDOWS\Mixer.exe

C:\Program Files\Customizer XP\RAMIdle.exe

C:\PROGRA~1\Grisoft\AVG6\avgcc32.exe

C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe

C:\WINDOWS\System32\dpnlobby.exe

a tak wogóle to chciałem wam podziękować za pomoc, najbardziej kompetentne forum na necie :spoko: