Uruchamianie firefoxa w wielu procesach

Korzystam z odmiany firefoxa - cyberfox wersja 64 bitowa.
Zaktualizowałem przeglądarkę do najnowszej wersji. Chciałbym uruchamiać przeglądarkę w wielu procesach, a mam ta opcję nieaktywną.
Gdy wpiszę about:support, wyskakuje coś takiego: Okna wieloprocesowe 0/1 (wyłączone przez dodatki)

O jakie dodatki chodzi? Mam zainstalowane tylko flash, java, silverlight oraz 2 wtyczki do odtwarzania treści DRM.
Wyłączyłem z ciekawości wszystkie wtyczki i nadal opcja uruchamiania w wielu procesach jest nieaktywna.

Ma ktoś pomysł jak to włączyć?

Jeśli znasz angielski (lub użyj translatora), to zobacz tutaj: https://www.ghacks.net/2016/07/22/multi-process-firefox/

Co do dodatków/rozszerzeń, to chyba nie wszystkie są przystosowane do wielu procesów i stąd może być problem.

Sam używam Cyberfox-a, ale w jednym procesie. Jakoś odstrasza mnie ta ilość procesów w Menadżerze zadań (gdy np. używam Opery) i zdaje się, że wtedy Firefox bierze o ok. 20% RAM-u więcej. A żeby go zamrozić/wywalić, to muszę się bardzo napracować :slight_smile:

Kończąc ten wątek. Udało mi się zmusić Cyberfoxa do pracy w “wielu procesach”.
Wystarczy przestawić 2 opcje w about:config i siłowo włączyć ten tryb pracy.
Nie wiem dlaczego u mnie nie działało domyślnie, choć z dodatków mam tylko adblocka zainstalowanego.
Wnioski po aktywacji tego trybu: z wielu procesów korzystam od ok miesiąca.
W menadżerze urządzeń są 3 procesy. Faktycznie ten tryb zjada ciut więcej ramu, ale za to wszystko chodzi lepiej.
Przy jednym wątku, gdy na tv szedł jakiś stream z flash playerem, a ja przeglądałem strony, flash po prostu się wieszał przy ładowaniu stron. Przy wielu wątkach tego nie ma. Jeżeli komuś nie szkoda ok. 200 MB ramu, to polecam włączyć ten tryb.