Uruchamianie jako administrator

Witam, czy można gdzieś ustawić w w7 automatyczne uruchamianie wszystkich aplikacji jako administrator?

problem jest w momencie, gdy próbuję zainstalować wiedźmina, uruchamiam launchera jako administrator clickam zainstaluj a launcher uruchamia instalację i wyskakuje błąd…brak uprawnień admina…

wiem, że w wiście w ustawieniach kont można było ustawić uruchamianie administratora, jak jest w w7?

Co prawda nie jest to rozwiązanie problemu, raczej jego ominięcie, ale spróbuj włączyć instalator ręcznie, z pominięciem launchera.

Siedziałem trochę na Win7 i niestety miałem ten sam problem… nie mogłem zainstalować Wiedźmina, ani np DAEMON-a bo ten wymagał ponowne uruchomienia komputera… jeśli chcesz mieć tą ochronę włączoną to podczas instalacji wyłączaj ją na chwilę… wiem że to nieodpowiedzialne, ale ten UAC mnie za bardzo wkurzał i go wyłączyłem - nie dopracowany jest jeżeli chodzi o niektóre aplikacje.

W Win7 niby też było to uruchamianie jako admin… jednakże w moim przypadku nie chciało to zadziałać.

Lonnger nie mogłeś zainstalować Daemona bo zapewne instalowałeś wersję, która z Windows 7 była niezgodna. Obecnie najnowszy Daemon instaluje się bez problemu. Poza tym, to nie UAC ma być dostosowany do aplikacji a aplikacje do UAC. UAC powstał po to, aby twórcy ograniczyli w swoich programach wymagania odnośnie uprawnień administratora, co oczywiście się udało.

Do autora:

Jeśli porada usera wojtas170890 nie pomoże, spróbuj wyłączyć UAC i wtedy zainstalować grę.

Prawym przyciskiem>> właściwosci>>zgodność>> uruchom ten program jako administrator

Tak to prawda instalowałem tamtą wersję, gdyż nowej jeszcze nie było i wiem, że trzeba czekać na nowe aplikacje zgodne, ale jeżeli autor miał problem z instalacją Wiedźmina - który jak sądzę nie zostanie wydany w nowej wersji z instalatorem w pełnej zgodności trzeba się ratować innymi sposobami.

Udało się i bardzo mnie to cieszy gdyż jest to dodatkowe zabezpieczenie które powinno być w poprzednim Windowsie… teraz za dużo jest aplikacji które z tym kolidują… ale za parę lat wszystkie będą z tym zgodne (powinny)…