Uruchamianie karty Wifi w czasie bootowania systemu

Witam. Mam Kubuntu 8.10 i nie dawno uruchomiłem kartę wifi TP-LINK WN-551G. System kartę wykrywa i mam net, ale złapanie sygnału z routera trwa ok. pół minuty, a kadu jakoś od razu po złapaniu sygnału z routera przez kartę WLAN nie łączy się tylko trwa to kolejne pół minuty. Wcześniej jak miałem net przez kabel to gdy tylko się załadował system to internet od razu był. Czy dało by się jakoś zrobić (to linuks więc musi się dać :slight_smile: ) żeby karta wifi zaczynała się łączyć jakoś wcześniej, na przykład już w czasie ładowania systemu, tak że jak się już całkowicie załaduje to żeby karta już połączona była i net żeby już był?

Musiałbyś pogrzebać w skryptach startowych i nadać im odpowiednie priorytety.

Pozdrawiam!

Tak mi się właśnie wydawało. Ale może ktoś jeszcze poda kilka szczegółów jak do tego się zabrać, od czego zacząć i w jakich plikach szukać??

Do tego możesz wykorzystać, np. sysv-rc-conf.

Pozdrawiam!

A tak dokładniej to mógłby ktoś wytłumaczyć

Musisz się rozejrzeć, na jakim poziomie uruchomieniowym i z jakim priorytetem wykonywane są skrypty i albo robisz to ręcznie poprzez zmianę jego liczby na początku nazwy, np. z 90net na 40net albo w programie, o którym wposmniałem.

Pozdrawiam!