Uruchamianie komputera przez LAN

(Nerogold) #1

Witam!

Chciałbym włączyć za pomocą laptopa komputer stacjonarny. Oba komputery są połączone kablem LAN. Karta sieciowa w PC jest zintegrowana więc działa nawet przy wyłączonym komputerze. Na laptopie jest Vista, stacjonarnym XP. W BIOS-ie XP włączyłem opcję WOL. Jakim mam to zrobić programem tzn. chcę uruchomić z laptopa komputer stacjonarny. Proszę o pomoc.

(Krzysztof Czaderna) #2

Wlaczyc sie nie da z tego co pamietam ale wybudzic tak , komp musi byc wstanie uspienia.

Musisz mu wyslac pakiety na sieciowke probowales Putty , Remote Desktop , ping z -t na ip komputera ??

(Nerogold) #3

na pewno sie da wlaczyc bo moj facet z infy tak robi wlacza kompy po przez swojego kompa i moze blokowac zamykac wlaczac i sam mi mowil ze tak sie da a program wyprobuje

(jacekcrv) #4

weź spróbuj programu netsupport. Mój nauczyciel infy go używa

(Nerogold) #5

moze jakis link bo nie moge znalezc

(Firmus2) #6

Może stary wątek ale wystarczy poszukać Magic Packet jest wiele takich programów i do windowsa i do linuxa wystarczy że w biosie jest ustawiona taka opcja i znamy mac adres karty nie musi być uśpiony komputer tylko podpięty do zasilania i do sieci .

(bachus) #7

Hej, w linuksie używam wakeonlan: np. wakeonlan 00:22:33:4455:66

W Windowsie kiedyś używałem WakeOnLanGUI, działał dobrze: http://odsiebie.com/pokaz/2154322---7a04.html

Wiem, że w wielku aplikacjach sieciowych/skanerach jest opcja WOL, ale teraz sobie nie przypomnę...

p.s. teoretycznie IP nie będziesz musiał podawać (WOL działa na 2 warstwie OSI, tutaj chodzi raczej o to, żeby podpowiedzieć programowi przez który interfejs ma puścić broadcast).

(Kpc21) #8

To jest program płatny.