Uruchamianie komputera

Najpierw chciałbym się ze wszystkimi przywitać jest to mój pierwszy post na tym forum, a więc mam problem z uruchamianiem komputera.Gdy po raz pierwszy uruchamiam kompa strasznie buczy zasilacz i zawiesza się w momencie uruchamiania się ekranu powitalnego gdy zresetuje jest to samo,może po raz trzeci po każę sie dopiero pulpit lecz po chwili sam sie resetuje i włącza się fizyczne wrzucanie pamięci i tam pisze ze jest problem z plikiem NV4_Disp a to są sterowniki do karty graficznej.Zainstalowałem nowe sterowniki ale dalej to samo dodam jeszcze że przyczyną tego nie jest na pewno dysk bo jak zainstalowałem na innym to był ten sam problem, formatowanie też nic nie dało.

Bardzo proszę o pomoc bo ja tak dłużej nie wytrzymam :frowning:

Jaki zasilacz posiadasz w tym komputerze (marka, model)? Jeżeli masz możliwość to sprawdź działanie komputera na innym zasilaczu. Napisz też dokładną konfigurację tego komputera.

Bez informacji o twoim komputerze nie za bardzo sie spodziewaj odpowiedzi.

No więc tak

Typ procesora AMD Athlon XP, 1257 MHz (12.5 x 101)

Ram 1GB

Nazwa płyty głównej Epox EP-8K9A(I)

Karta graficzna nVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X

Dysk 320 Gb

A jaki posiadasz zasilacz ?

Ściągnij lewą ściankę obudowy i odczytaj informacje ( producent , moc, np. CODEGEN 300W) z naklejki na zasilaczu.

Zasilacz TAKE.ME TAKE ME 400 - 400 W- rok temu kupiłem.

Szrocik :stuck_out_tongue:

Do wymiany. Na Fortron 350W.

Czyli co ? mam kupić nowy? muszę mieć pewność że zasilacz jest skutkiem problemu bo nie będę wydawał pięniędzy w błoto.

Napisałem już abyś sprawdził działanie komputera na jakimś innym zasilaczu (byle nie gorszym niż ten aktualnie zamontowany). Jeżeli obecny zasilacz jest źródłem problemów, to na tym drugim wszystko powinno działać poprawnie. Nikt nie jest w stanie powiedzieć ci na 100% co jest przyczyną tych problemów. Musisz po kolei wykluczać potencjalne przyczyny, a to właśnie zasilacz jest najczęściej źródłem problemów jakie opisujesz. Sprawdź też stan kondensatorów na płycie głównej, jeżeli wylały lub posiadają wybrzuszenia (spuchły) to konieczna będzie ich wymiana, a także wymiana zasilacza (przy dobrym zasilaczu kondensatory z reguły nie powinny puchnąć ani wylewać).

Pozdrawiam.