Uruchamianie laptopa i jednocześnie muzyki

Witam.Szukam sposobu by gdy włączam komputer to włączała mi się od razu muzyka (format tejże muzyki obojętny) Ale uwaga! Nie chodzi mi o to by podmienić dźwięk systemowy zaraz po zalogowaniu , tylko od razu gdy włączam kompa.Czy istnieje jakiś sposób,czy moje oczekiwania są mocno wygórowane? Pozdrawiam i będę mocno wdzięczna za pomoc.Pozdrawiam

Jeśli będzie to potrzebne to używam systemu Windows 7 wersji 32-bitowej.

Nie, to niemożliwe. Po pierwsze sterownik audio ładowany jest podczas ładowania systemu a nie przed. Więc na pewno nie można puścić muzyki od samego początku ładowania. Myślę, że gdyby napisać program puszczający muzykę i zainstalować jako usługę, można by coś osiągnąć. Nie wiem kiedy uruchamiane są pierwsze usługi systemowe ale być może już w czasie wczesnego ładowania. Musiałby się wypowiedzieć jakiś specjalista. Najlepiej jakbyś zapytał na MSDN Social.

http://nssm.cc/usage

lub

http://hermanluk.blox.pl/2006/01/Jak-ur … sluge.html

I jak pisze michalo2882 , spróbować uruchomić odtwarzacz/radyjko jako usługę (start automatyczny) , z parametrami startowymi dla playlisty czy coś w tym stylu, i zobaczyć co z tego wyjdzie, ale to znowu zależy od programu czy obsługuje pożądaną linie komend. Coś takiego prawdopodobnie było by możliwe w Foobar/VLC/Windows Media Player - (ścieżka wmplayer /Playlist NazwaPlaylisty.m3u) klik

Bardzo dziękuję Wam panowie za pomoc.

Postępując według instrukcji na tej stornie:

http://hermanluk.blox.pl/2006/01/Jak-ur … sluge.html

Już przy instalacji tego programiku za pomocą wiersza polecenia wyskoczył błąd:

wierszpolecanie.jpg

Mam nadzieję,że nie popełniłam błędu bo zainstalowałam ten programik tradycyjną metodą czyliż dwa razy na niego klikając.Pojawiło się okno wiersza polecenia,które za chwile zniknęło.

Przystąpiłam zatem do następnym krokiem i tym razem natrafiłam na przeszkodę nie do przeskoczenia.Otóż ‘‘a liście usług odszukujemy zainstalowaną przez nas usługę (service_name)’’ tymczasem wyświetla się mi:

usugi.png

Nie ma tam service name.

Jak mam rozwiązać te problemy.Ktoś pomoże? Będę bardzo wdzięczna

Jak uruchomić polecenie z pełnymi uprawnieniami?

Ok,dziękuję problem został rozwiązany.Teraz borykam sie z nowym.Otóż na liście usług nie mogę znaleźć żadnego programu multimedialnego (odtwarzającego muzykę)żeby go włączyć jako usługę.Ktoś zna się na tym i wie jak mi pomóc?

Tu mogłaś podać swoją nazwę.

Musisz ustawić usługę tak jak w instrukcji (Teraz przechodzimy do konfigurowania usług. W tym celu włączamy Panel Sterowania (Control Panel) - Narzędzia administracyjne (Administrative Tools) - Usługi (Services)…itd) a w Start > Edytor Rejestru kliknięty prawym i uruchomiony jak administrator , [service_name] podać ścieżkę :

HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\CurrentControlSet\Services\>service_name< < musisz nakliknąć > prawy myszki > Nowy > Klucz > nazywasz go Parameters - też go naklikujesz.

Teraz w prawym oknie klikasz prawym myszki > Nowy > Wartość ciągu(String Value)

AppDirectory <- klikasz w to dwa razy, podajesz ścieżkę do folderu z programem: C:\Program Files\Windows Media Player

Nowy > Wartość ciągu

Application < - C:\Program Files\Windows Media Player\wmplayer.exe /PlayList C:\Ścieżka\do\Playlisty\NazwaPlylisty.m3u

Podaje na przykładzie Windows Media Player , w którym jest stworzona playlista która w planie ma się otworzyć podczas uruchomiania, więc musisz ją mieć zapisaną i podać do niej ścieżkę.

Chyba to ma być tak, z tego co rozumiem, ale nie wiem co z tego wyjdzie :wink:

Witam i ponownie dziękuję Ci za opowiedź @Łukash. Mam jeszcze do Ciebie pytanie odnośnie playlisty.

U mnie sytuacja wygląda tak:

musi.jpg

A więc ‘‘podstawiam’’ pod ten link :

C:\Program Files\Windows Media Player\wmplayer.exe /PlayList C:\Ścieżka\do\Playlisty\NazwaPlylisty.m3u

moje dane.Wygląda to tak:

C:\Program Files\Windows Media Player\wmplayer.exe /Listy odtwarzania C:\Biblioteka\Listy otwarzania\Music\Moja muzyka.m3u

I nic.Podejrzewam,że źle uzupełniam link.Bardzo Cię proszę Łukash jak nie będzie to dla Ciebie kłopotem skoryguj mój ‘‘link’’, bo na pewno coś w nim pokićkałam i dlatego są błędy.I bardzo Ci dziękuję za pomoc.

Nie ma sprawy :wink:

Ma być komenda Playlist ,ewentualnie ścieżka do listy w cudzysłowie, czyli :

/Playlist"C:\Biblioteka\Listy otwarzania\Music\Moja muzyka.m3u"


Jeżeli nie zaskoczy to można spróbować ze samą nazwą listy , więc będzie wyglądać to tak:

Och,naprawę bardzo Ci dziękuje za pomoc.Co prawa jeszcze nie wszystko chodzi tak jak chciałabym,ale muszę jeszcze trochę w rejestrze pokręcić.Ale i tak bardzo ale to bardzo Ci dziękuję za pomoc.Oklaski dla Ciebie :smiley: