Uruchamianie linuxa pod windowsem?

Tylko nie bijcie

Chciałem zapytać czy da się uruchomić linuxa ( wersja live cd, legnoppix) pod windowsem, coś takiego żeby on był w oknie

Może wirtualny komputer ??

chodzi o to że muszę przygotować takie opracowanie o tym linuxie a on nawet nie ma narzędzia do robienia zrzutów ekranu, możesz napisać coś więcej o tym wirtualnym komputerze ??

Każdy to ma.

Do wirtualnego kompa to sprawdź program VMware Workstation. Nie będziesz musiał instalować knoppixa :slight_smile:

Nardzędzia do zrzutów ekranu ? Robisz normalnie print screnem a potem uruhamiasz jakiś program graficzny np. GIMP i zapisujesz (nawet możesz na dyskietkę) i masz screna :wink: Można też o ile dobrze pamiętam poleceniem scrot robić screny.

Skoro te screny mają być do jakiegoś opracowania do zajrzyj http://osdir.com tam jest sporo screnów z różnych dystrybucji. Może wykorzystaj jakieś z nich :?

nawet nie znajduje takiego systemu

dzięki za pomoc narazie ściągam

  1. qemu takie rzeczy potrafi i jest za darmo

  2. a poza tym, jak pracujesz pod kde, to zapewne posiadasz programik ksnapshot , ktory to sobie dobrze radzi z robieniem screenow :wink:

mam już Microsoft PC virtual machine wersja 45 dni ale mi to wystarczy, właśnie o takie coś mi chodziło, linux pracuje w oknie i mogę robić screny, przepisywać sobie nazwy programów itp.

dzięki za pomoc ( kolejny raz)