Uruchamianie Win XP Home- problem

Otóż mam 2 partycje. Na C: mam Win XP Home a na D: mam Win XP Prof. Na Home: mam Norton AntiVirus 2004 i zainstalowałem tam ostatno też TuneUp 2007 i za pomocą tego programu zmieniłem ekran logowania Win XP Home. Teraz nie mogę załączyć XP Home. Bootuje się normalnie lecz dalej gdy przychodzi do logowania wyskakuje jakieś okienko i tyle. Podejżewam że albo Norton zaczął mi szwankować albo przez zmianę ekranu nie mogę się zalogować nawet w awaryjnym. Czytałem coś o pliku logonui który za to odpowiada lecz nie wiem skąd wziąć/jak zrobić/poprawić taki plik systemowy abym mógł się zalogować i włączyć Windowsa XP i nie wiem gdzie dokładnie się on znajduje. Bardzo proszę o pomoc.

Złączono Posta : 21.12.2006 (Czw) 21:08

Jeszcze jak się zaloguję do Win Prof i z Mojego Komputera chcę otworzyć dysk C wyskakuje okienko, że

A przecież chcę tylko otworzyć dysk C: (tam, gdzie jest XP Home).

Zmieńta te XP na Linux Gentoo - Życzliwy.

a może coś więcej zmieniłeś tym programem? (nie tylko ekran logowania)

Co to znaczy, że pojawia się jakieś okienko? Co to za okienko? Coś tam pisze?

(rozumiem, że zmieniłeś standardowy sposób logowania, czyli niebieski ekran z wyborem użytkowników?na co go zmieniłeś? na inny motyw(kolorki itp.)?)

Złączono Posta : 21.12.2006 (Czw) 21:19

i kompilujcie je przez 2 dni… :stuck_out_tongue:

nagłówek okienka (tytuł) to: Parser Message

treść: Value creation failed " at line 40

Złączono Posta : 21.12.2006 (Czw) 21:23

ekran logowania zmieniłem ze standardowego niebieskiego z wyborem użytkowników na inny motyw/ śiąteczny też z wyborem użytkowników (poprostu zmiana grafiki i kolorów)

odnośnie problemu z logowaniem:

to powinno pomóc:

w c:\WINDOWS\Resources\Themes[nazwa_Twojego_nowego_stylu] (nie będzie to luna bo jest to domyślny styl XP - będziesz miał tam 2 folder z nazwą Twojego świątecznego stylu)

W folderze tym będzie inny folder (z plikiem dll nzawanym w stylu: styleshell.dll).

Nazwa każdego folderu, w którym znajdziesz styleshell.dll musi być taka sama, jak nazwa folderu głównego ze stylem (jak nazwa tego stylu).

alternatywą jest użycie programu LogonStudio (ten błąd przy aplikowaniu styli tym programem się nie pojawi)

LogonStudio

co do niemożności otwarcia dysku c wpisz w uruchom: c:

(ten CDSTART.EXE to chyba rzeczywiście plik z nortona - ale ten CDSTART.EXE i to okienko wyskakujące to 2 różne sprawy)

a mozesz i wytlumaczyc czemu masz winde XP na dwoch dyskach?

windows+linux - ok

win 98 + win xp - rozumiem

ale winxp home i winxp prof to dla mnie zagadka XXI wieku :expressionless:

w którym dokładnie dzieje się to momencie :?: czy wyświetlają się nazwy użytkownika :?:

Właśnie zamiast wyświetlania ekranu z użytkownikami do zalogowania wyświetla się to okienko

jak się nie mylę to program TuneUp wprowadza wpis w pliku BOOT.INI proszę pokaż zawartość tego pliku, start-> uruchom-> C:\boot.ini

Dzięki za zainteresowanie i chęć pomocy, ale już rozwiązałem ten problem poprzez naprawę systemu. :slight_smile: