Uruchamianie z pliku vhd?

Witam mam pytanko odnośnie uruchomienia systemu Windows 7 lub Windows Server 2008 R2 z pliku VHD? Czyli że jeśli sobię postawię taki system na wirtualnej maszynie to mam możliwość dodania go do managera rozruchu żeby startował podczasu startu kompa? Tyle że znajduje się on na swojej partycji wirtualnej?

To wirtualna maszyna czy tylko wirtualna partycja?

Zainstaluj wg porad z vortalu:

http://www.dobreprogramy.pl/Instalacja- … 11419.html

I uruchamianie takiego systemu będzie możliwe bez użycia innych systemów operacyjnych (sprawdzone na wersji win7rc).

a jak zainstalujesz system na wirtualnej partycji bez stworzenia mu środowiska pracy która daje wirtualna maszyna?

Tak jak pokazano w linkowanym w poprzednim poście artykule. Przeczytaj go uważnie.

Ale UWAGA :!: Dotyczy to tylko systemu Windows 7 w wersji Ultimate lub Enterprise.

W przeciwnym razie faktycznie wymagana jest cała wirtualna maszyna, a tej bez aktywnego systemu operacyjnego nie włączysz, a co za tym idzie nie będzie możliwości dodania takiego systemu do bootloadera.

No dobrze a jeśli mam już windows server 2008 R2 już na wirtualnej dysku vhd i korzystam przez virualbox’a z niego to da się go dodać czy trzeba od nowa próbować instalować? i jeszcze pytanko czy ten dysk vhd musi być na dysku fizycznym w lapku czy może być na dysku usb oczywiście pamiętając że chcą korzystać z tegoż systemu należy mieć podłączony dysk.

Zobacz czy tak zadziała :arrow: http://dawka.wordpress.com/2009/03/19/j … windows-7/ Nie daję jednak ręki sobie odciąć, bo testowałem to jeszcze za czasów bety (wtedy smigało).