Uruchomienie Avasta w trybie rozruchu

Chciałbym uruchomić avasta w trybie rozruchu, ponieważ wkradł mi się wirus. Niestety ten wirus zablokował, bądź usunął pewien plik, który nie pozwala uruchomić PC nawet w trybie awaryjnym. Czy jest jakiś sposób, by avasta uruchomić bez włączania trybu awaryjnego/systemu windows?

Jeżeli ktoś ma inny pomysł, bardzo bym prosił o radę.

nie uruchomisz potrzebujesz live cd z jakimś skanerem są różne kasper panda g-data bitdefender płytka oparta na linuxie powinno pomóc ewentualnie to samo na pena

A można trochę jaśniej? Rozumiem, że mam nagrać jakiś antywirus np. na pendriva. Czy ten avast może być? Oczywiście zrzuce z innego kompa. Z aktualną bazą wirusów. Powracając. I jak już będę miał tego pendriva, włożę, to co dalej. Jak mam go uruchomić, jak mam tą zawartość włączyć i zacząć skanować.

Poczytaj o Kaspersky Rescue Disc.Uruchamiasz go BIOS-u.Avast do tego się nie nadaje. http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-R … 12771.html

Na innym komputerze wypal bootowalną płytkę z AV http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/ … skanerami/

Dobrze, ściągnąłem. I co dalej. Jestem zielony. Dla mnie bootowanie to czarna magia. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co mam zrobić. Na google jest wg. mnie źle wytłumaczone. Nie rozumiem nic. Chcę to zrobić na pendriva.

EDIT:Ściągnąłem ISOBurner wgrałem na pendriva. Gdy go włożę do wejścia USB co dalej?

Bootowanie to zmiana kolejności nośnika rozruchu.Ustawia się ją w BIOS-ie…klawiszem funkcyjnym,zależnym od typu BIOS może to być np.F8,F12.Po otwarciu okna wybieramy,zależnie od potrzeby CD-ROM.HDD-twardy dysk,FDD-stacja dyskietek ,USB.Zatwierdzamy wybór i restartujemy komputer.Po restarcie uruchomi się z wybranego nośnika.

O.K. Pod F12. Wyświetlają się się m.in. Floppy, HDD ,FDD ,USB 4 rodzaje. Włożyłem pendriva do portu USB 2.0. I teraz co mam wybrać. Oraz czy muszę ściągnąć jakieś inne oprogramowanie by komputer mógł wykonać tego skana. Na pendrivie jest tylko Kaspersky w rozszerzeniu .iso i Burner. Jeszcze jedno. Jak wybieram co kolwiek z listy pod F12, komputer nie robi restarta tylko leci dalej. Nawet nie wiem czy wybiera to co wybrałem. Gdy dochodzi do końca ładowania występuje problem, który jest opisany wyżej i jak po resecie wciskam F12 to znowu jest wybrany Hard Disk. Czy tak ma być, czyli że automatycznie komputer po restarcie wybiera dysk twardy, czy gdy wybrałem jakąś opcję ma ona być dopóki jej sam nie zmienię. Dodam że wersja BIOSU u mnie to 6.00

Nie widzę w opcjach CD-ROM,czyżby go BIOS nie wykrywał ? Najlepszym wyjściem byłoby wypalenie na płycie Kaspersky Rescue Disc i uruchomienie go z BIOS…opcja CD-ROM.Wybór musisz zatwierdzić…Save and Exit Setup.Reset i Restart to dwa różne operacje.Opcja powinna zostać na wybranym nośniku,a nie zmieniać się na HDD.Działa Ci CD-ROM…widać go w Moim komputerze ? Nie rozumię USB 4 rodzaje,czyżbyś miał tyle opcji w USB ,jeśli tak…to wybierz USB-Flash.Do skanowania jest właśnie obraz iso…Kasperskyego.Floppy i FDD to to samo.-stacja dyskietek.

Jest o wiele więcej napisałem m.in. Oczywiście, jest CD-ROM.

Tu jest zdjęcie opcji.

2j5gvoy.jpg

Czy to dobre menu? Co mam wybrać? Płytki nie mam aktualnie przy sobie. Dlatego kombinuję z pendrivem.

Dobre,jest CD-ROM…Postaraj się o płytę.Pendrive na tych opcjach chyba nie ruszy.Zaznaczony USB-HDD to np.dysk zewnętrzny podpięty do USB.Brak USB-Flash,czyłi pendriva

A nie to tylko tak było “najechane” na USB HDD. No dobra to spróbujemy z płytą. Tylko z płytą niewielosesyjną nie będę mógł czegoś dodać, usunąć. A nie chcę nie wiadomo ile płyt zmarnować. Więc chciałbym mieć wszystko na 100%. Gdy nagram na płytę Kasperskiego.iso to będę potrzebował (chyba) czegoś co otwiera tego formatu pliki. A to co ja mam to trzeba zainstalować. Czy będę mógł cokolwiek zainstalować gdy już wejdę w ten tryb? Czy nic mi nie będzie potrzebne?

Kaspersky Rescue Disk to obraz samo uruchamiającej się płyty -to cytat z DP.Mam taką płytę,ale nie musiałem …odpukać dotychczas używać.Tak,że więcej nie mogę Ci pomóc.

Nie działa. Może coś źle robię. Na płycie jest : Kaspersky Rescue Disc, oraz pliki autoruna. Wciskam F12 - CDROM, pisze Boot from CD/DVD i nic - ten sam problem. Restart kompa.

Dodane 03.02.2011 (Cz) 20:45

EDIT:

Jednak udało mi się uruchomić ten plik. Zrobiłem skan wszystkiego. 10 wirusów poszło. Ale… dalej występuje mój problem. Jakieś pomysły?