Uruchomienie Fedory core 6 - problem z obrazem

Ledwo co zainstalowalem linuxa fedora core 6…poszlo wsio goood, ustawilem GRuba, zeby Viste i xp odpalal…

ALe… zaczyna sie wczytywac tona textu, ostanie 2 linijki potwierdzone buttonem zielonym [::ok::]

i wtedy cos o “I” zeby wlaczyc interactive setup a potem sie niby mialo odpalic…a tu zonk…

Monitor wyswietla monit Out of range 90.0K a ekrna wyglada tak jakby bardzo duzo linijek textuy przelatywalo w bardzo krotkim czasie.patrze na lampki hdd mrugaja…czekam…przestaly sie swiecic:P a paski jakby zaczely wolniej zasuwac…ale wciaz out of range…

Czyzby linux ustawial standardowo rozdzielczosc 2049 : 1536 ? XDd

Mam monitor 17 CRt

karta Ati radeon x1950 pro 256MB gddr3;)

w grubasie możesz poprzez literkę “e” wyedytować parametry startowe, spróbuj dopisać

vga=0x315

jeżeli nie to, bo o ile pamiętam fedora startuje X-y bardzo wcześnie, będziesz musiał wyedytować /etc/X11/xorg.conf i ustawić nudne parametry (domyslne), przyda się chroot… albo z knoppix’a (utworzenie katalogu, zamontowanie “/” i edycja)

(nie cierpię automatycznych linux’ów - gentoo/arch - może i trudne ale nie podcinają skrzydeł początkującym, jak się trzymają książki kucharskiej)

Dzisus jak czarna magia:P

Moj pierwszy kontakt z Linuxem :wink:

to e mi sie kojarzy jak byl bootloader do fedory i bylo tam e do zedytowania…o to chodzi ? ale to zastosowac na wpisie linux oczywiscie, co nie ? glupie pytanie ~~

Dobra ide powalczyc, zapewne wroce predko :stuck_out_tongue:

to vga… dopisz obok “ro”

w linijce kernel /boot/xxxxxxxx

tzn dopisac tylko ro na koncu linijki bez zdnego vga ?

czyli koniec linijkiSPACJAro ?

bo to z vga=0x315 nie dziala;P

Złączono Posta : 11.05.2007 (Pią) 20:03

Dalej problem… ;(

Zamiast Out of range 90.0 mam teraz 98.9 :stuck_out_tongue:

Wciaz nie to…wklejam caly wpis z boota:

root (hd1,0)

kernel /xen.gz-2.6.18-1.2798.fc6

module /vmlinuz-2.6.18-1.2798.fc6xen ro root=/dev/VoLGroup00/LogVolp00/LogVol00 rhgh quiet

module /initrd-2.6.18-1.2798.fc6xen.img

Niee

title Arch

root (hd1,6)

kernel /boot/vmlinuz26 root=/dev/sdb7 vga=791 ro

initrd /boot/kernel26.img

to jest wzór

dołącz tylko vga w to miejsce co u mnie

vga=791 czy samo vga ?

zreszta sprawdze obydwie opcje :stuck_out_tongue:

vga=791

Dalej nic :frowning:

Albo system mnie perfidnie nie lubi, albo ja tez perfidnie wpisuje nie tam gdzie mam :stuck_out_tongue:

A mi sie wydaje, że po prostu system odpala Ci się bez problemu, tylko iksy źle skonfigurowane i monitor nie wyrabia.

Po odpaleniu systemu przejdź do lini poleceń (lewy ctrl+alt+F1), zaloguj się jako root, wyedytuj /etc/X11/xorg.conf, znajdź linie odpowiedzialne za odświeżanie, popraw je na poprawde dla Twojego monitora, zapisz, zrestartuj iksy i powinno działać.

to dotyczy ustawień monitora w xorgu (odświeżanie pionowe i poziome)

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Jak mam się zalogowac, jak mi sie system nie chce odpalic :stuck_out_tongue:

z tym skrotem kombinowalem podczas bootowania, to rozmiar liter zrobil sie ogromny, ale zaczelo dalej bootowac, do czasu gdy wyskoczyl blad z jakims firmware ;(

Jak już się zakończą wszystkie błędy to wciśnij alt +ctrl + f2 i się zaloguj

(tryb textowy)

Odłączylem sprzet USb i udalo sie jakos wejsc do trybu textowego kombinacjami ctrl+alt +Fx :stuck_out_tongue:

i nie bylo tych glupich monitow o bledach~~

Jednakze nie moge dostac sie do xorg.conf, a raczej nie umiem :stuck_out_tongue:

Jak sformułowac komendę, aby się dosta do tego pliku i jak go otworzyc/edytowac? mam nadzieje ze jestem juz na polmetku w pozbyicu sie tego problemu :stuck_out_tongue:

Najpierw zaloguj sie jako root, a póxniej to już tylko mcedit /etc/X11/xorg.conf

dzieki wielkie… kazalo mi wpisac login i mysle…jaki login, jak ja zadnego jeszcze nie sutawialem, ale sie domyslilem, ze root, ale dalej juz poleglem :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 17.05.2007 (Czw) 17:26

I kurna teraz przestaje się ladowac, wyswietli pare bledow a potem “stanie” nie moge przejsc do trybu textowego ;(