Uruchomienie karty WWLAN

Posiadam Internet bezprzewodowy w Orange i korzystałem z niego za pomocą modemu USB.

W nowo zakupionym laptopie Lenovo X121e pod baterią jest wbudowany modem F5521gw

Zainstalowałem sterownik ze strony producenta i w ten sposób pozbyłem się wykrzyknika przy tym urządzeniu.(obecnie nie ma żadnych wykrzykników).

Próbowałem skonfigurować połączenie telefoniczne, ale nie mogę uzyskać połączenia bo wyświetla błąd 734. Sprawdziłem ustawienia i w żadem sposób nie mogę się połączyć Internetem.

To samo przy użyciu karty Aero2

Jest może jakaś aplikacja która ułatwiła by mi zadanie?

Jak konfigurować takie połączenie?

Po to masz kod błędu, abyś sprawdził co oznacza lub zgłosił pomocy technicznej. Podejrzewam, że podajesz złe dane do logowania lub korzystasz ze zbyt słabego szyfrowania, np. PAP zamiast CHAP.

Na infolinii Orange rozmawiałem ponad godzinę. Pan podawał mi różne patenty ale bez powodzenia.

Czy na Aero też muszę ustawiać te szyfrowanie?

Użyj programu producenta do konfiguracji połączenia http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/thinkpad-x-series-laptops/thinkpad-x121e/downloads/DS001273

Konfiguracja modemu 3g różni się od konfiguracji modemu telefonicznego. F5521gw to bardzo powolny model, starej generacji. Jeśli modem USB masz z lte to lepiej nie zmieniaj go.