Uruchomienie notebooka po instalacji nowego BIOS-u

Mam notebook Acer Aspire 5315 z systemem Windows XP SP3 Z oficjalnej strony firmy Acer ściągnąłem najnowszą wersję BIOS oznaczoną nr v1.45 Mój poprzedni BIOS miał oznaczenie v1.17 Po rozpakowaniu archiwum uruchomiłem instalację BIOS-u Przebiegła wydaję się normalnie, notebook się wyłączył i…nastała martwa cisza. W żaden sposób nie można uruchomić systemu. Przy próbie instalacji nowego systemu jest komunikat iż w stacji nie ma żadnego dysku twardego i koniec instalacji.

Proszę pilnie o pomoc, co robić aby powrócić do zainstalowanego systemu, lub ewentualnie zainstalować nowy. Czy jest z tego jakieś wyjście???

Prawdopodobnie po aktualizacji przywróciły się ustawienia fabryczne biosu. Dla potrzeb instalacji XP często trzeba przestawić w biosie tryb pracy dysku na IDE, czy native IDE, czy podobnie.

http://dyski.cdrinfo.pl/bios/

Z drugiej strony na pewno wgrałeś prawidłowy bios? na stronie Acera do tego modelu najwyższą wersją jest 1.43 Dodatkowo wszystkie biosy są tylko dla Visty, nie ma do XP. Dziwne to trochę ale prawdziwe.

Dzięki za szybką odpowiedź i podanie linku. Zadziałało tzn. ustawiłem w BIOS-ie SATA na IDE no i jestem już u siebie. Na razie wszystko działa. Na stronie Acer.pl jest BIOS w wersji 1.45 W okienku wyboru systemu było ustawione na Windows Vista ja zmieniłem na XP nic się nie zmieniło ( poza jakimś komunikatem w j. angielskim na czerwono) ale myślałem że jest ok i ściągnąłem i zainstalowałem. Widocznie być może to był błąd, nie doczytałem wszystkiego. Ostatni raz taki numer zrobiłem. Człowiek uczy się na błędach. Ale działa. Na razie. Jest ok. Co będzie dalej, mam nadzieję że spoko.