Uruchomienie Programu Formularze IPS

Po zmianie systemu z Fat32 na ntfs program Formularze IPS nie chce się włączyć i wyświetla się komunikat 16- bitowego podsystemu windows:

plik config.nt nie nadaje się do otwierania aplikacji DOS i windows. O co tu chodzi - czy miał już ktoś taki przypadek?

Pozdrawiam -Paweł

Nie mam pojęcia u mnie na ntfs działa nomalnie ściągnij może nowszą wersje

Próbowałem kilkakrotnie -bez efektu

Nazwij Temat Normalnie I Konkretnie. Przeczytaj proszę regulamin forum.

Nie rozumiem problemu moderatora -wyjaśnij co sie nie podoba

Widać -Moderatorzy potrafią tylko strofować maluczkich, natomiast na jakąkolwiek pomoc to chyba -cienizna.

Może, ktoś jednak ma jakąś wiedzę.

Szukałem na różnych forach - są porady tylko w moim przypadku -nieskuteczne.

A “moderatorowi” monczkinowi już dziękuję

Temat jest konkretny i dobrze nazwany zaś problem jak najbardziej poważny, ponieważ program “Formularze IPS” nie daje się w żaden sposób uruchomić pod Windows XP SP2 (nie wiem jak z SP1). Jeśli ktoś zna rozwiązanie problemu byłoby miło gdyby się wypowiedział w tej kwestii. Formularze dostępne w tej aplikacji bardzo ułatwiają życie BHP-owcom, interesantom załatwiającym sprawy w ZUS, w Urzędzie Skarbowym, etc. Prosimy o pomoc w rozwiązaniu problemu poprawnej instalacji!

Przepraszam za post pod postem, ale rozwiązanie jest następujące: w pierwszej kolejności należy skopiować zawartość katalogu C:/Windows/repair (jest tam 9 plików) do katalogu C:/Windows/system32. Następnie ściągamy program Formularze IPS np. stąd http://mojafirma.infor.pl/niezbednik/druki/5,Przelewy–przekazy–dowody-wplaty.html. Kolejny krok to instalacja programu, który właśnie ściągnęliśmy o nazwie druki_instalacja5.exe zgodnie z zaleceniem producenta na dysku C:\FORMUL.IPS (najlepiej nie tworzyć podrzędnych katalogów). Podczas instalacji może się zdarzyć, że program dwa razy wyświetli komunikat oczekując odpowiedzi użytkownika, co jest charakterystyczne dla instalacji programu pod XP SP2 (wybieramy za każdym razem NIE). Następnie wystarczy zgodzić się z licencją producenta i już można korzystać z programu:) Wszystkie formularze z charakterystycznym rozszerzeniem *.f_i ściągamy z internetu zapisując najlepiej w katalogu z programem czyli C:\FORMUL.IPS. Proponuję po udanej instalacji zrestartować system.

Niestety, twoją propozycję już dawno próbowałem na wiele sposobów- bez rezultatu. Problem jest głębszy niżby się wydawało na początku. Tu nie chodzi tylko o Formularze IPS, w podobny sposób system reaguje na inne programy z DOSem w tle. To samo dzieje się jak próbuję odpalić np. command.com .

Chyba pozostaje format C: choć chciałem tego uniknąć, nie ma ratunku.