Uruchomienie programu otwiera kosz

(mateusz-1991) #1

Mam problem z Win 7. Gdy będę chciał uruchomić jakiś program, to zamiast tego programu otwiera mi się kosz. Co mam robić?

O wirusach raczej nie ma co mówić. Z internetu korzystam sporadycznie, a system chroni antywirus i firewall.

(ra-v) #2

Też tak miałem, a używałem mniej niż sporadycznie. Programy chyba skądś masz, pendrive pewnie był niejeden w twoim USB więc wirus się może łatwo sam przyniósł. Miałem podobnie tylko zamiast MS Excela uruchamiał się... Notatnik? Był jakiś robal, Avast go wyrzucił i po sprawie. Ikona poszła do kosza, założyłem nową ikonę i było ok. Tak było na XP.

(mateusz-1991) #3

Do tego komputera w ogóle nie był wkładany pen. A Avast wciąż czuwa nad bezpieczeństwem.

Komputer użytkują głównie dzieci (7 lat). Może coś przyciskali, lub zmienili w opcjach?

(Ramogster) #4

Jednak dla pewności przeskanuj kompika aktualną szczepionką,

a teraz to tylko strzelam: start > wszystkie programy > programy domyślne ( u góry) > określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne > w nowym oknie zaznacz Microsoft Windows i potwierdź klikając na OK.

Oczywiście ustawienia zależne są od systemu. Zmiana domyślnych programów jest zaletą złośliwego oprogramowania. Dlatego zalecam zainwestowanie w LEGALNY program antywirusowy a mimo tego przeskanowanie sprzętu od czasu do czasu jakimś aktualnym programem anty spaware typu S&D.

(mateusz-1991) #5

System jak i antywirus (Avast Free) są w pełni legalne. A w skład Avastu wchodzi składnik o nazwie Spyware. Jest możliwe, aby była to jakaś opcja systemu?

(Fundacjapomocszkole0) #6

Witam. Jestem za przeskanowaniem systemu. Dla pewności, proszę wykonaj skanowanie chociażby skanerem online. Jeżeli wszystko będzie dobrze, najprościej jest przywrócić system do czasu, kiedy wszystko działało należycie. Panel sterowania > odzyskiwanie > otwórz przywracanie systemu > wybierz punkt przywracania ( według daty, kiedy było ok. ). Powodzenia

(Sli512) #7

Przeskanuj Tym i antywirusem.

(mateusz-1991) #8

Już problem rozwiązany. Był jakiś feler w systemie. Zrobiłem skanowanie Glary Utilities i zaczęło po restarcie wszystko działać. Dzięki osobom aktywnym:)