Uruchomienie WLan w laptopie

Witam:)

Chciałbym się dowiedzieć jak uruchomić WLan w laptopie. Mam laptopa Fujitsu Siemens Amilo, w którym po formatowaniu nie ma opcji WLan. Jak wszystko dobrze działało to po uruchomieniu systemu wystarczyło wcisnąć guzik, zapalała się lampka i po chwili już byłem połączony z siecią. A teraz naciskam guzik od WLan i nic;) Próbowałem instalować Odyssey Client z płyty dołączonej do laptopa ale nie pomogło. Wydaje mi się, że trzeba coś w rejestrze pozmieniać ale pewności nie mam:) Może wie ktoś jak rozwiązać problem:)

Pozdrawiam

witam,

wydaje mi się ze oprócz Odyssey Client powinien tam być jakiś jeszcze jeden program do kontroli sieci WLan lecz pewności nie mam, niemniej jednak polecam poszukać a jak nic tam nie będzie to może strona producenta ?? http://www.fujitsu-siemens.com.pl/support/hints.html

pozdrawiam i życzę powodzenia :slight_smile:

Na 100% należy zainstalować sterownik do WIFI - i musi on być na płycie do laptopa - zapewne w jakimś katalogu drivers/

Sprawdź w Menadżerze urządzeń.Jeśli znajdziesz tam znak zapytania przy “kontroler sieci” potrzebujesz sterowniki do WiFi.

poszedłem za radą i ściągłem sterowniki ze strony producenta (niemam pewnosći czy dobre) ale jak otworze okienko połączenia sieci bezprzewodowej, to mam taki komunikat:

System Windows nie może skonfigurować tego połączenia bezprzewodowego

Jeśli masz inny program do zarządzania tym połączeniem bezprzewodowym, użyj tego oprogramowania.

jeśli chcesz żeby system windows skonfigurował to połączenie uruchom usługę konfiguracji zerowej sieci bezprzewodowej…

I w sumie po instalacji nowych sterowników nic się nie zmieniło;)

@ zapytajników nie ma ani w kartach seciowych ani w kontrolerach, z tym że czegoś takiego jak kontrolery sieci nie mam

Ja mam takie sterowniki do WIFI (co prawda na PCI), że najpierw się instaluje - a potem dopiero trzeba ręcznie jeszcze z Menadzera Urządzeń odnaleźć sterownik i go przypisać do urządzenia.

sterowniki są ustawione nowe z września.