Urwana część w środku laptopa

Posiadam laptopa Lenovo G550 i głośniki Logitech z-2300. Dziś niechcąco urwał mi się bolec przy wtyczce od pilota głośników Logitech.

Wtyczke tą wkładało się do wejścia na słuchawki od laptopa G550 by można było słuchać dźwięku z głośników.

Jednak bolec przy tej wtyczce urwał mi się tak, że cały ten bolec został w tym wejściu na słuchawki i zostałem bez głosu w moim laptopie.

Dzwoniłem do serwisu w tej sprawie i tam Pan mi powiedział dwie rzeczy:

  1. Że w serwisie naprawa będzie polegać na wymianie całej płyty głównej i to będzie koszt na okólo kilkuset złotych.

  2. Że moge też sam spróbować ten bolec sobie wyjąć z wejścia na słuchawki.

Więc próbowałem wyjąć ten bolec mimo, że on utknął głęboko w tym wejściu. Robiłem to igłą do szycia. Jednak zamiast go wyjąć wepchnąłem ten bolec głębiej tak, że wypad on do środka obudowy laptopa. Teraz już dźwięk co prawda mam normalnie, ale jak poruszam - pokołysam laptopem na boki to słychać jak ten bolec lata mi po laptopie. Teraz mam pytanie. Czy ten bolec może uszkodzić działanie mojego laptopa ? Czy może się on w środku laptopa jakoś przytopić i zepsuć laptopa lub jakieś zwarcie zrobić ?

Chciałem się też zapytać czy w jakimś normalnym serwisie komputerowym, ale nie Lenovo, wyjeliby mi ten bolec z wnętrza laptopa ? I czy by mnie to mniej kosztowało niż wymiana całej płyty głownej za kilkaset złotych ?

Czy poprostu ten bolec nie przeszkadza w działaniu laptopa ?

Czy są w krakowie jakieś serwisy komputerowe, które mogły by mi to zrobić taniej ?

Natomiast jeśli chodzi o ten kabel z wtyczką od głośników, która ma urwany bolec to jest tylko moim zdaniem kwestia uciąć wtyczke z urwanym bolcem i przylutować nową wtyczke z dobrym bolcem. Czy zrobią mi to w serwisie Logitech FixIt ? jeśli tak to tak mniej więcej za jaką cene ?

Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie. :frowning:

Laptop na gwarancji? Jak nie to otwieraj, instrukcje są w necie.

Przylutowanie jack’a to pikuś… Nie, że mnie ktoś uczył, samemu się nauczyłem bo taka potrzeba, nie daj zdzierać z siebie kasy za takie pierdoły - powaga.

Ad.1 Prawie się posikałem ze śmiechu :slight_smile:

Tak, mam laptopa jeszcze na gwarancji, która już mi się kończy. Więc co mi radzicie ?

Poczekać do końca gwarancji. W serwisie nawet za to zabulisz kasę pewnie.

To tak, możesz iść do serwisu tylko po to, żeby otworzyć, wyjąć ułamanego jack’a i zamknąć laptopa, a zedrą za to jak za zborze. Możesz to zrobić sam jeśli czujesz się na siłach.

Co do naprawy kabla od głośników, zapytaj taty, (sąsiada, tylko weź dwa piwka jeśli umie i naprawi :wink: )wujka kogoś tam i zrobią Ci to w 5 minut.

Sprawdzałem teraz jeszcze to wejście na słuchawki i samo gniazdo działa bo podpiąłem słuchawki i leci w nich muzyka więc jest gniazdo jest sprawne.

Natomiast tuż przy wejściuy było takie czarne obramowanie wokół tego wejścia, które pękło i nie ma już tego obramowania tylko taka dziura.

Czy na to też można jakoś poradzić ? :frowning: Bo tak zastanawiam się czy w serwisie komputerowym by mi mogli wymienić tylko samo to wejście na słuchawki na nowe żeby było z tym obramowaniem. Dałoby takie coś zrobić ?

Pewnie da radę, tylko to zależy czy mają na stanie części czy trzeba zamawiać. Trzeba się popytać też ile takie coś kosztuje, bo naprawy w firmowym serwisie zawsze są droższe.

Lepiej zrób coś z tym jak najszybciej. Luźno “latający” metalowy element wewnątrz laptopa nie wróży nic dobrego. Może dojść do spięcia na płycie głównej i lapek będzie do wyrzucenia.

Spróbuj wyciągnąć ten bolec samemu:

  1. wyciągnij baterię

  2. odkręć i zdejmij wszystkie zaślepki od spodu obudowy

  3. wyjmij ram i hdd

  4. spodem skierowanym do dołu poruszaj obudową we wszystkie strony - może bolec sam wyleci przez któryś z otworów - POWODZENIA

Zaniosłem laptopa do sklepu komputerowego, w którym prowadzą serwis komputerowy. Powiedzieli mi, że aby wyjąć tę część z mojego laptopa będą musieli rozkręcić całego laptopa a to by kosztowało 280 zł. Natomiast wymiana kabla z naprawioną wtyczką od pilota głośników Logitech kosztować będzie 60 zł. I teraz pytanie, czy się opłaca to naprawiać ?

Ten Pan z serwisu komputerowego powiedział mi, że jeśli niechce dużo wydawać na naprawe laptopa to moge sobie w zamian za to zakupić nową karte dźwiękową na USB. Ponieważ gniazdo w laptopie, do którego podpinałem słuchawki lub głośniki Logitech zostało uszkodzone. I oni nie mają na stanie tylko samego takiego gniazda. Dlatego polecili mi zakupić nową karte dźwiękową na USB najtańszą za 50 zł.

Nie wiem co o tym myślicie ? Natomiast gdy przyniosłem laptopa do domu i po uruchomieniu okazało się, że dźwięk jednak słychać normalnie i jak podepne słuchawki to też słychać normalnie. Tylko tyle, że ta część, ten bolec został w laptopie. Co mi radzicie w tej sytuacji i jak byście mogli mi pomóc tak żeby było dobrze ?