Urwana nóżka w procesorze

Przy wkładanie procesora przez przypadek urwałem w nim jedną nóżkę

(Intel Celeron 1,7 S478) i mam pytanie czy nie ma sposobu aby naprawić ten procesor, nie zawożąc go do żadnego elektronika.

na własną rękę nic nie próbuj . idz do serwisu niech ci przylutują nóżkę

można przylutowć ale … do tego precyzja wymagana :stuck_out_tongue:

jeśli masz obycie i odpowiednia lutownice (nie transformtorowa) to możesz to zrobić …

ale myślę że lepiej jednak dać to do fachowca nie powinien sobie za to dużo policzyć :stuck_out_tongue:

swoja drogą jak ci sie to udało ? :roll:

hm … a może jednak lepiej by było to przykleic a nie lutować ? :roll:

.

No spoko mi nie zalezy na tym procesorze teraz mam Intel IV 3.0 MHz a tamtym sie chce pobawić mam pytanie czy mona ja przykleić na kleju???

wtedy będzie pewność że fachowiec zrobi to bezbłędnie ( jeśli oczywiście zna się na tym) . radek2015 nie wiem jak ty ale ja bym nie ryzykował robić tego na własną ręke

Chyba nóżkę.

Sprawdź dokładnie i wyprostuj wszystkie pozostałe nóżki CPU - bardzo delikatnie.

W gniazdo CPU w miejsce brakującej nóżki wsadź dopasowaną długością szpilkę,tak aby po założeniu CPU stykała się z brakującym stykiem i powinno być dobrze.

ta … na roślinnym najlepiej :stuck_out_tongue:

są specjalne kleje które przewodzą prąd .

szukaj w sklepach dla elektroników bądź allegro

edit: w sklepach samochodowych kupisz klej przewodzący prąd naprawia się nim ścieżki w ogrzewanych szybach np .

nóżkę może zegarmistrz przylutować ;]

a tak naprawdę to dzieje się coś z procesorem :clever:

Bo duża część nóżek to masa i jak jedna ‘odpadnie’ to nic się nie stanie :slight_smile:

Sprawdzone.