Urwane wejście od dysku zewnętrznego

Witam mam taki problem, a mianowicie przez przypadek urwałem wejście od dysku zewnętrznego, czy jest możliwość podpięcia samego dysku bez tego wejścia? Z góry dzieki za odpowiedź.;

Jaki to dysk 3,5 cala czy 2,5 czy to jest nowy dysk wykrywany jako SATA 2

Podaj markę i model, powinno się dać - sam niedawno rozbierałem mojego WD My Passport Essential żeby zobaczyć co spoczywa w środku, tylko akurat w tym przypadku jest ten dysk jakiś dziwny, bo ma przymocowane mini-USB na stałe. :wink:

Dysk Samsung Serial Ata, Model GEMBRID HM160HI. Niestety tylko tyle mogę z niego wyczytać :slight_smile:

Dodane 30.10.2011 (N) 20:59

Wydaje mi się, że to jest dysk 2,5 cala

Ale urwane masz USB od niego, czy jakieś wejście SATA albo zasilania w dysku?

Ja podobnie jak “sal17” rozebrałem swój dysk zewnętrzny Seagate. Chodzi u mnie jako drugi dysk wewnętrzny.

U Ciebie wygląda na to że to mały dysk 2,5 cala. Niestety niewiem jak wygląda kwestia zasilania w takich dyskach.

urwało mi się wejście na kabel mini USB. Jak przyłożę to i docisnę, to dysk chodzi. Przylutować niestety nie dam rady tego, ponieważ się nie da.

zawsze możesz zakupić obudowę dysku zewnętrznego, i włożyć tam swój dysk.

tu jest jego specyfikacja.

Gdzie można dostać taką obudowę ?

No ciężko będzie, nawet bardzo - poszukać na allegro, albo ebay - ale znowu sprowadzenie zza granicy może być strasznie drogie i nieopłacalne :wink:

-Spróbuj tak, dociśnij mocno metalową obudowę gniazda, podgrzej lutownicą miejsca gdzie ta obudowa jest lutowana do płytki, przytrzymaj aż luty ostygną. Zdarzyło mi się tak właśnie robić w aparacie fot. , w czytnikach kart pamięci i pomagało. Same styki gniazd USB nie są lutowane, wlutowanie obudowy gniazda zapewnia styk ze ścieżkami.

a można bez obudowy podpiąć ten dysk bezpośrednio do płyty głównej jakąś przepinką ? Jeśli tak to jaką ?

Dodane 30.10.2011 (N) 21:45

Postaram się to jeszcze przylutować chodź wątpie, żeby coś z tego wyszło.

Da się, z tego co widzę to najzwyklejszy dysk SATA 2.5", czyli powinno dać się podpiąć normalnie - czasem jest tak, że wystarczy podłączyć tylko kabelek SATA, bo dysk nie potrzebuje dodatkowego zasilania, a czasem trzeba je podłączyć.

Tylko nie mam pojęcia jaki kabel do tego dysku podpiąć, ponieważ żaden kabel od płyty głównej do niego nie pasuje.

np można kupić takie, albo użyć takiego czegoś…

Wejście jest dokładnie takie samo jak na zdjęciu.

No to jest to najzwyklejsze SATA w świecie, jak masz kabel SATA to podłącz i sprawdź, jak nie odpali to podłącz zasilanie.

Właśnie nie ma kabla na 2,5 cala tylko na 3,5