Urządzenia peryferyjne USB. Lenovo G580

(Kamilus10) #1

Witajcie Panowie.

Dawno waszej pomocy nie szukałem ale w końcu trzeba. Moja dziewczyna sobie kupiła laptopa Lenovo G580. Był on z Win8. Było trochę problemów z instalacją na nim Win7, ale jakoś się udało. Po tym instalowałem sterowniki z rekomendowanej strony Lenovo i dosyć dużo podeszło nawet do win7 ale później nie było łatwo. Pomógł mi program DriverMax. Dokończyłem instalowanie wczoraj wszystkich sterowników i tak na hura przestał działać mi port z prawej strony koło ładowarki pozostałe dwa chociaż czytają pendrive ale z urządzeniami peryferyjnymi np mysz czy klawiatura bądź modem to już nic. Tylko pendrive. Do tego jeszcze nie działa Bluetooth. Podczas instalacji ponownie sterowników system prosi o podłączenie Bluetooth’a? Przecież on jest tu wbudowany. Nic za bardzo z tego nie rozumiem. Jak brakowało kilku sterowników to działał bluetooth i myszka. A teraz już nie… Prosiłbym Was o szybką odpowiedź i pomoc.

Pozdrawiam Kamil.

(djkamil09061991) #2

W menedzerze urządzeń są znaki zapytania? Jeśli tak to podaj identyfikatory.

(Kamilus10) #3

Właśnie chodzi o to że nie ma żadnych znaków zapytania bo tak to bym sobie poradził :slight_smile:

Na samym końcu jest tylko taka zakładka która każdy sterownik przerabia na te urządzenia jest to zakładka USBDeviceShare USB Device Stub. Tam są trzy urządzenia i tam są takie ikonki jak informuje że urządzenie jest gotowe do użycia tylko że bez tej zielonej fajki tylko kółko z białym znakiem zapytania. Wchodząc w właściwości tych oto sprzętów widnieje wiadomość że To urządzenie działa poprawie. Nic już z tego nie rozumiem…

(Agatonster) #4

Quarri ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(KaisuM) #5

@bluetooth:

A jak mam wbudowany sprzęt i jest on wyłączony - to system podczas instalacji sterowników będzie miał problemy.

W weekend ustawiałem nowo zakupiony komputer toshiby, i musiałem hotkeyem fn+f…13 uruchomić adapter, i wtedy system dopiero zobaczył moduł-> instalacja.

(Kamilus10) #6

Tylko że ten Bluetooth jest cały czas włączony. Nie mam pojęcia dlaczego wszystko tak jest …

(Michal A1986) #7

Ja osobiście nie mam zaufania do tego typu programów, może on Ci coś pomieszał i zainstalował złe stery. Na wstępie przeinstalował bym stery od płyty głównej (chipset) bo na nich opierają się wszystkie urządzenia, chyba że stery do płyty sam instalowałeś to to odpada.

(Kamilus10) #8

Właśnie chipset był zainstalowany odzielnie przeze mnie. Zaraz spróbuję przeinstalować sam te sterowniki. Zobacze co mi te Lenovo powie… :slight_smile:

Dodane 14.01.2013 (Pn) 18:08

Dalej nic… Przeinstalowałem to i dalej to samo…

Dodane 14.01.2013 (Pn) 20:54

Planuje dzisiaj przeinstalować system z Win 7 Home Premium x86 na Win 7 Ultimate x64. Potrzebuje teraz waszej pomocy w doborze sterowników. Laptop to Lenovo G580 Z model name 20150. Bardzo dziwnie bo nigdzie nie można tego znaleść.

Liczę na szybką odpowiedz. :slight_smile:

Dodane 15.01.2013 (Wt) 11:50

Problem rozwiązany pomogło przeinstalowanie systemu i wgranie sterowników :slight_smile: