Urządzenia peryferyjne USB. Lenovo G580

Witajcie Panowie.

Dawno waszej pomocy nie szukałem ale w końcu trzeba. Moja dziewczyna sobie kupiła laptopa Lenovo G580. Był on z Win8. Było trochę problemów z instalacją na nim Win7, ale jakoś się udało. Po tym instalowałem sterowniki z rekomendowanej strony Lenovo i dosyć dużo podeszło nawet do win7 ale później nie było łatwo. Pomógł mi program DriverMax. Dokończyłem instalowanie wczoraj wszystkich sterowników i tak na hura przestał działać mi port z prawej strony koło ładowarki pozostałe dwa chociaż czytają pendrive ale z urządzeniami peryferyjnymi np mysz czy klawiatura bądź modem to już nic. Tylko pendrive. Do tego jeszcze nie działa Bluetooth. Podczas instalacji ponownie sterowników system prosi o podłączenie Bluetooth’a? Przecież on jest tu wbudowany. Nic za bardzo z tego nie rozumiem. Jak brakowało kilku sterowników to działał bluetooth i myszka. A teraz już nie… Prosiłbym Was o szybką odpowiedź i pomoc.

Pozdrawiam Kamil.

W menedzerze urządzeń są znaki zapytania? Jeśli tak to podaj identyfikatory.

Właśnie chodzi o to że nie ma żadnych znaków zapytania bo tak to bym sobie poradził :slight_smile:

Na samym końcu jest tylko taka zakładka która każdy sterownik przerabia na te urządzenia jest to zakładka USBDeviceShare USB Device Stub. Tam są trzy urządzenia i tam są takie ikonki jak informuje że urządzenie jest gotowe do użycia tylko że bez tej zielonej fajki tylko kółko z białym znakiem zapytania. Wchodząc w właściwości tych oto sprzętów widnieje wiadomość że To urządzenie działa poprawie. Nic już z tego nie rozumiem…

Quarri ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

@bluetooth:

A jak mam wbudowany sprzęt i jest on wyłączony - to system podczas instalacji sterowników będzie miał problemy.

W weekend ustawiałem nowo zakupiony komputer toshiby, i musiałem hotkeyem fn+f…13 uruchomić adapter, i wtedy system dopiero zobaczył moduł-> instalacja.

Tylko że ten Bluetooth jest cały czas włączony. Nie mam pojęcia dlaczego wszystko tak jest …

Ja osobiście nie mam zaufania do tego typu programów, może on Ci coś pomieszał i zainstalował złe stery. Na wstępie przeinstalował bym stery od płyty głównej (chipset) bo na nich opierają się wszystkie urządzenia, chyba że stery do płyty sam instalowałeś to to odpada.

Właśnie chipset był zainstalowany odzielnie przeze mnie. Zaraz spróbuję przeinstalować sam te sterowniki. Zobacze co mi te Lenovo powie… :slight_smile:

Dodane 14.01.2013 (Pn) 18:08

Dalej nic… Przeinstalowałem to i dalej to samo…

Dodane 14.01.2013 (Pn) 20:54

Planuje dzisiaj przeinstalować system z Win 7 Home Premium x86 na Win 7 Ultimate x64. Potrzebuje teraz waszej pomocy w doborze sterowników. Laptop to Lenovo G580 Z model name 20150. Bardzo dziwnie bo nigdzie nie można tego znaleść.

Liczę na szybką odpowiedz. :slight_smile:

Dodane 15.01.2013 (Wt) 11:50

Problem rozwiązany pomogło przeinstalowanie systemu i wgranie sterowników :slight_smile: