Urządzenia z wymiennymi nośnikami pamięci nie działają

Witam! :slight_smile:

Mam problem polegający na tym że każde narzędzie z pamięcią wymienną nie działa. :? Po kolei:

Wkładam płytę do DVD i kiedy wchodze do tego napedu ukazuje się pustka, zero jakbym czysta płytę włożył. (Płyta oczywscie jest zapelniona danymi)

Gdy montuję obraz dysku w wirtualnym napędzie, nie ważne jakim programem, próbowałem 3 różnymi (DT, Alcohol 52% i Clone) i wszędzie to samo mianowicie kiedy wchodzę do tego wirtualnego dysku wyskakuje komunikat abym włożył płytę do napędu.

Podlączam PenDrive’a, wchodzę, komunikat że dysk nie jest sformatowany i czy chcę go sformatować.

Tak samo jak z penem, jest kiedy podłączam K750 z karta 2GB co działało jako pamięć masowa.

Problem pojawił się wczoraj wieczorem kiedy to wróciłem od kolegi u którego podłączałem mój dysk na którym normalnie pracuję (ja mam XP kolega 7). Podczas pierwszego włączenia zanim sie system zaladował uruchomiło się jakieś narzędzie, juz nie pamietam jak ono sie nazywało ale cos robiło z dyskiem cos ala ‘sprzątało’, składało sie z 3 kroków trwało to jakieś 5 min.

Jestem pewny że to jest przyczyną mojego problemu lecz mam taką sytuacje że nie chciałbym teraz reinstalowac systemu ponieważ mam bardzo dużo zaleglych wiadomości rss w operze które muszę przeczytać w wolnym czasie co obstawiam że raczej dopiero w święta to skończę.

Może trzeba cos w rejestrze pogrzebać. Nie czyściłem rejestu programami do tego ponieważ kiedys tak zrobilem i tak mi wyczyścilo rejestr że bylo gorzej niż wczesniej ale to było na innym jeszcze systemie.

Nie mam pomysłów jak temu zaradzić i dlatego zwracam się z pomoca do was, mam nadzieję że coś mi poradzicie :). Reinstall systemu to jest ostateczna opcja :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

Dodane 19.11.2009 (Cz) 16:56

Dodam jeszcze że kolega omyłkowo podpiął mój dysk wzamian z swój systemowy i dopiero się skapneliśmy jak zaczeło ładować moj XP, może to jest powód, może jakies sterowniki czy coś zię pozamieniało a komputer kolega wyłączył “na siłę” podczas ładowania XP.